banner15

CHP'ye saldıran kişi CHP'li çıktı

CHP genel merkezi önünde silahlı saldırıda bulunan kişinin daha aynı parti mensubu Hacı Ali Hamurcu olduğu ortaya çıktı. Hamurcu, CHP'nin Kayseri Belediyesi'yle ilgili iddiaları için kitap yazdırmak istediği kişiydi

CHP'ye saldıran kişi CHP'li çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'da CHP Genel Merkezi binası önünde havaya ateş açan zanlı yakalandı. Dün akşam gözaltına alınan şahsın daha önce CHP'li vekillerle TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Hacı Ali Hamurcu olduğu belirlendi.

CHP Genel Merkezi'nin bulunduğu sokaktaki kamera kayıtlarını inceleyen polis, saldırıyı düzenleyen şahsın Hacı Ali Hamurcu olduğunu belirledi ve Hamurcu dün akşam gözaltına alındı.

Hamurcu, dönemin Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye yönelik iddialarla ilgili bir kitap yazmış ve suçlamalarını CHP Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla yaptığını ileri sürerek, kendisine vaat ettiği paranın ödenmediğini açıklamıştı.

Hacı Ali Hamurcu, daha önce CHP ile ilgili bir çok olayda gündeme gelmişti. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve o dönemin Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye yönelik iddialarla ilgili kitabın yazarı Hacı Ali Hamurcu, yıllar sonra itiraflarda bulunarak, bu suçlamaları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla yaptığını ileri sürmüştü. Hamurcu, Kılıçdaroğlu'nun bu iş için vaat ettiği parayı da ödemediğini de iddia etmişti.


Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 13:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35