banner39

Çiçek: Önemli olan soruşturulmasıdır ve soruşturulacak

TBMM Başkanı Çiçek, dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturması açılması konusunda, "Önemli olan soruşturulmasıdır ve soruşturulacak. Geri kalanın önemi yok" dedi.

Politika 23.04.2014, 22:14 24.04.2014, 09:21
Çiçek: Önemli olan soruşturulmasıdır ve soruşturulacak

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM'nin 94. açılış yıl dönümü dolayısıyla verdiği resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 

AK Parti'den dört eski bakanla ilgili Soruşturma Önergesi'ni değiştirmesini isteyip istemediği yönündeki soruya Çiçek, "Mühim olan işin soruşturulmasıdır ve soruşturulacak. Geri kalanın önemi yok" karşılığını verdi. 

Bir gazetecinin "Ama uyarılarınız oldu herhalde. Çünkü siz inceletiyordunuz hukukçularınıza" sorusuna Çiçek, "Usul tabii önemli. Ama esas da önemli. Usul, esası bütün boyutlarıyla ortaya çıkarmak içindir. Bu konu, Meclis'in gündemindedir. Bir iki günlük bir mesele...Tüm boyutlarıyla ele alınacak.  Bunda tereddüt yok" dedi.  

Çiçek, "Önergede eksiklik olduğunu mu söylediniz? Onun üzerine mi yeniden ele alma gereği duydular?" sorusu üzerine,  "Hayır. Eksiklik varsa, zaten soruşturma sırasında ortaya çıkar. Mühim olan bu sürecin başlaması. Süreç de başlamış oluyor. Bence önemli olan kısmı orasıdır" diye konuştu. 

ŞANTAJ KASETLERİ

Çiçek,  bir gazetecinin "sizin de şantaj kasetiniz olduğu söylendi" sözleri üzerine, "Bu tür konuşmalara tarafsız bir Meclis başkanı olarak cevap vermem çok zor olur. Ben dikkat ediyorsanız bu göreve geldiğimden beri genellikle kuralları konuşuyorum. Kurallarda mutabık kalırsak, olayları da şahısları da değerlendirmek kolaylaşır" dedi.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?