banner15

Cihan Paçacı: Artık Bahçeli'ye sahip çıkmak zor

MHP eski Genel Sekreteri Cihan Paçacı, "Bu saatten sonra MHP'lilerin Bahçeli'ye sahip çıkması zor" dedi.

Cihan Paçacı: Artık Bahçeli'ye sahip çıkmak zor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

1 Kasım seçimleri bitti, AK Parti büyük bir başarı elde etti, muhalefetteyse iç muhasebe zamanı. MHP'de sessizlik hakim ancak parti içten içe kaynıyor. MHP eski Genel Sekreteri Cihan Paçacı, RS FM'de yaptığı değerlendirmede, "Ortada bir başarısızlık var, Genel Başkan gereğini yapmalı" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi seçim başarısızlığında genel başkanları Bahçeli'yi sorumlu tutuyor.

Partinin eski Genel Sekreteri Cihan Paçacı, 7 Haziran seçimleri sonrası uygulanan politikanın AK Parti'nin zaferinde önemli rol oynadığı kanaatinde. Paçacı'ya göre bu politikayı uygulayanlar sonuçtan da sorumlu ve gereğini yerine getirmeli.

Paçacı, "Kendisi hiç hata yapmamış olabilir, her strateji doğru olabilir ama bir sonuç var ortada o da parti oy kaybetti. MHP bugün baraj problemi yaşayacak bir parti haline geldi. Başarı varsa yetkili kurulların ve genel başkanınındır ama bir başarısızlık varsa onun sorumluluğunun da üstlenilmesi gerekir" dedi.

Cihan Paçacı seçim sonrasında sosyal medyada yer alan Bahçeli ile ilgili söz ve yazıları da hatırlattı, "Bu durum MHP'lileri rencide ediyor, Genel Başkan'ın daha fazla bu muameleye tabi tutulmadan gereğini yerine getirmesinde yarar olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Paçacı'ya göre bu saatten sonra Devlet Bahçeli'nin "Partiyi yeniden toparlayacağım, iktidar adayı yapacağım" demesi de MHP'lilerin Bahçeli'ye sahip çıkması da zor.

 
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 00:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35