banner39

Cihaner ve Aygün de istifa etti

Ergenekon davasının sanıklarından İlhan Cihaner ile ATO Başkanı Sinan Aygün de milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti

Politika 10.03.2011, 15:00 10.03.2011, 17:54
Cihaner ve Aygün de istifa etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon sanıklarından ATO Başkanı Sinan Aygün ile Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı iken tutuklanarak hapse atılan, tahliye edildikten sonra Adana Cumhuriyet Savcılığı'na tayini çıkan Savcı İlhan Cihaner, 12 Haziran 2011 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

Sinan Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, 1997’den bu yana yürüttüğü Ankara Ticaret Odası Başkanlığı görevinden ve 2005 yılından bu yana sürdürdüğü TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.  Aygün şunları söyledi:

“14 yıldır yürüttüğüm Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden, ülkeme Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında, siyasi alanda hizmet vermek için ayrılıyorum ” dedi.

İlhan Cihaner ise, "Memleketin git gide daha çok karanlığa dönüştüğü koşullarla malum siyasi süreç birbiriyle kesişti. Öyleki gazetecilerin gazetecilik yaptığı, doktorların doktorluk yaptığı, avukatların avukatlık yaptığı için suçlandığı bir takım haksız hukuksuz süreçlere mahkum edildikleri bir sürecin benzerini ben de yaşadım. Layıkı ile cumhuriyet savcılığı yapmamın objektif koşulları kalmadı." diyerek istifa gerekçesini ve neden aday olduğunu açıkladı.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?