banner39

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin dördüncü toplantısı için Ukrayna'ya gidiyor

Politika 16.03.2015, 17:11 16.03.2015, 17:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna'ya gidiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin (YDSK) dördüncü toplantısı dolayısıyla 20 Mart'ta Ukrayna'ya resmi ziyarette bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Danışmanlığı Enformasyon Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan'ın, YDSK dördüncü toplantısı vesilesiyle 20 Mart'ta Ukrayna'ya resmi bir ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

Açıklamaya göre, her iki ülkeden bakanların da katılımıyla düzenlenecek 4. YDSK toplantısında, güncel, ikili ve bölgesel konular, kapsamlı olarak ele alınacak.

Toplantı, Türkiye'nin Ukrayna ile stratejik ortaklık boyutu taşıyan ilişkilerine yeni bir ivme kazandırılmasına imkan sağlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret kapsamında, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk ile de görüşecek.

Karşılıklı yatırımlarla iki ülke arasındaki ticaret hacminin büyümesine ve ikili ilişkilerin gelişmesine önemli katkı sağlayan Türk ve Ukraynalı iş adamlarıyla bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kırım Tatarlarının Kiev'de bulunan temsilcilerini de kabul etmesi öngörülüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?