banner39

Darbe Komisyonu Erdoğan'ı çağırdı

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu, Başbakan Erdoğan'ı dinlemek için davette bulundu.

Politika 14.11.2012, 15:52 14.11.2012, 19:26
Darbe Komisyonu Erdoğan'ı çağırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcüsü İdris Şahin, Başbakan Erdoğan'ın dinlenilmesine karar verildiğini açıkladı.

Şahin, komisyonun bugünkü toplantısında, uzmanlarca, alt komisyon raporlarının 16 Kasım'a kadar üyelere ulaştırılması ve komisyonun 19 Kasım'da yeniden toplanmasının kararlaştırıldığını bildirdi.

Komisyonun, 10 Kasım itibariyle dinlemeleri tamamladığını anımsatan Şahin, şunları kaydetti: ''Ancak komisyon üyelerinin talebi doğrultusunda, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Komisyon Başkanımızın irtibata geçmesi sonrası, öncelikli olarak kendisini ziyaret etmek yoluyla, programı müsait olmadığı takdirde sorularımızın yazılı olarak kendisine ulaştırılmak suretiyle ülkemizdeki darbe ve muhtıralara dair görüşlerine başvurma kararı alınmıştır. (Karşılıklı mutabakata varılması dahilinde)'' dedi.

Şahin, Erdoğan'ın 28 Şubat'ın en büyük mağdurlarından biri olduğunu belirterek, ''İnanç ve fikir özgürlüğü açısından okuduğu bir şiir nedeniyle mahkumiyet almış ve hapis hayatı yaşamış bir insan. Bu sürece dair çok önemli söyleyeceği sözler olabilir, belediye başkanlığıyla ilgili yaşadıklarını aktarabilir'' şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan'a daveti henüz ulaştırmadıklarını kaydeden Şahin, komisyonun bu konudaki yetkiyi Baş'a bıraktığını söyledi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?