Davutoğlu: 7 Haziran'dan sonra 657 terör olayı yaşandı

Başbakan Davutoğlu, genel seçimlerden şimdiye kadar 657 terör olayının vuku bulduğunu belirterek, 7 Haziran'dan sonra terörün tırmandırılmak istendiğini söyledi

Davutoğlu: 7 Haziran'dan sonra 657 terör olayı yaşandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri ile son günlerde yaşanan terör olayları hakkında açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, 7 Haziran genel seçimlerinden sonra "terör" olaylarının düzenli bir şekilde arttığını belirterek saldırılarla ilgili bazı istatistikler paylaştı.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle: Geçen sene de Kurban Bayramı'nı idrak ederken, şer odakları Kobani’yi bahane etmişlerdi. Hepimizin görmesi gereken bir tablo var. Aldığımız tedbirleri, gelecek perspektifimizi paylaşmak istiyoruz.

7 Haziran’dan bugüne kadar bilinçli terör tırmanmasıyla karşı karşıyayız.

TBMM Başkanı son derece vakur şekilde seçmiş, cumhurbaşkanımızdan görevli almış, hükümetsiz bırakmama çabası içindeyken, bir takım şer odakları harekete geçtiler.

Üç terör örgütü eş zamanlı saldırıda bulundular. Milletimizin bu saldırıları görmesi açısından 7 Haziran - 28 Temmuz’da neler oldu aktarmak istiyorum.

657 terör olayı gerçekleşti 11 güvenlik görevlimiz şehit edildi, 41 vatandaşımız hayatını kaybetti, 15 baraja saldırı düzenlendi, 20 araç yağmalanması, ve 335 araç yakılmasıyla karşı karşıya kaldık.
7 Temmuz’da Siirt’te polisimizin şehadetiyle işaretini vermeye başlamıştı. DEAŞ, PKK ve DHKPC eş zamanlı olarak Türkiye’yi hedef almıştır ve saldırılar başlamıştır.

20 Temmuz’da Suruç’ta DEAŞ’ın saldırısıyla 32 vatandaşımız katledildi. DEAŞ’a dönük de alacağımız tedbirleri konuşmaya başladık.

Ben 21 Temmuz’da yaralıları hastanede, alınacak tedbirleri alanda yerinde tespit için Şanlıurfa’da bulundum. Tam bir DEAŞ mücadelemizin nasıl olacağı yönünde planlamalar yaparken, aynı gün 20 Temmuz’da bu sefer Adıyaman’da PKK harekete geçti ve uzman çavuşumuz şehit edildi.
Hani bugün PKK ve DEAŞ savaşıyor diye düşünenler var ya, zamanlamaya dikkat etsinler.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 13:31
banner53
YORUM EKLE

banner39