Davutoğlu: Bahçeli hükümette yer almama tavrını teyit etti

MHP ile yapılan görüşmeden sonra açıklama yapan Başbakan Davutoğlu, Bahçeli'nin koalisyonda yer almama tavrını bir kez daha teyit ettiğini söyledi

Politika 14.07.2015, 15:49 14.07.2015, 16:21
Davutoğlu: Bahçeli hükümette yer almama tavrını teyit etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün CHP ile yaptığı koalisyon görüşmesinin ardından bugün de MHP ile görüştü. MHP'nin TBMM Grup Salonu'nda yapılan görüşme yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü. Devlet Bahçeli güzel bir jeste imza atarak Ahmet Davutoğlu'nu kapıda karşıladı.

Davutoğlu, TBMM MHP Grubu'nda koalisyon görüşmesinde bulunmasından sonra AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, görüşmenin samimi ve dostane bir havada geçtiğini söyledi.

Davutoğlu, Bahçeli'nin açık yürekli ve şeffaf bir değerlendirme yaptığını belirterek, koalisyonda yer alamama tavrını teyit ettiğini söyledi.

HEYETLER

AK Parti ile gerçekleşen koalisyon görüşmesinde MHP heyetinde Genel Başkan Bahçeli'nin yanı sıra Genel Başkan yardımcıları Semih Yalçın ile Ahmet Kenan Tanrıkulu, Grup Başkanvekili Oktay Vural, Genel Sekreter İsmet Büyükataman ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı da hazır bulundu.

Ak Parti heyetinde ise Faruk Çelik, Mahir Ünal, Haluk İpek, Lütfi Elvan ve Ertan Aydın yer aldı.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?