banner39

Davutoğlu: Bir şüpheli tespit edildi

Suruç'ta konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, patlamayı gerçekleştiren kişiyle ilgili önemli bilgiler elde edildiğini açıkladı

Politika 21.07.2015, 12:55 21.07.2015, 15:24
Davutoğlu: Bir şüpheli tespit edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, şüphelinin kimliği ismi konusunda önemli bir aşamaya gelindiğini ancak şimdilik herhangi bir açıklama yapmayacaklarını söyledi. Başbakan Davutoğlu, soruşturma sonucunda ortaya çıkarılacak bağlantıların üzerine kararlılıkla gidileceğini belirterek kimsenin bundan şüphe etmemesini istedi. Davutoğlu, "Anlaşılan o ki, ya bir sızma, ya grup içinde söz konusu olan kimliği teşhis edilemeyen şahıs tarafından canlı bomba olmak suretiyle bu katliam gerçekleştiriliyor." dedi.

Davutoğlu, sınırlarda alınacak yeni ek güvenlik tedbirleriyle ilgili Bakanlar Kurulu'na yeni bir karar çıkarılacağını ifade etti.

Patlama hakkında yapılacak açıklamalar konusunda herkesin sağduyulu olması gerektiğini kaydeden Başbakan Davutoğlu, özellikle HDP'nin daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

ORTAK DEKLARASYON ÇAĞRISI

Başbakan Davutoğlu, bir kez daha diğer siyasi partilere çağrıda bulunarak, "Gelin bütün terör olaylarını birlikte, ortak bir deklerasyonla kınayalım" dedi.

YARALILARI ZİYARET ETTİ

Başbakan Davutoğlu, Suruç'ta yaralananların tedavi gördüğü Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nE de gitti. Hastane önünde yetkililer tarafından karşılanan Davutoğlu, daha sonra yaralıların tedavi gördüğü bölüme geçti.

Basına kapalı gerçekleşen ziyarette, Başbakan Davutoğlu'nun yaralıların sağlık durumuyla ilgili bilgi aldığı belirtildi.


    
'BAŞBAKANIM BURAYA DA GELİN'

Davutoğlu, 40 dakika süren ziyaretinin ardından hastaneden ayrılırken, aynı hastanede bulunan bir çocuğun, "Başbakanım buraya da gelin" şeklinde seslenmesi üzerine, yeniden binaya girerek çocuğun yanına gittiği ifade edildi.
    
Başbakan Davutoğlu'na ziyaretinde eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa milletvekilleri ve diğer yetkililer eşlik etti. Başbakan Davutoğlu, hastane ziyaretinin ardından, Şanlıurfa Valiliği'ne geçti.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?