banner15

Davutoğlu: Canımıza mal olsa da...

Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada, "Allah şahidim olsun, bu cana bu tene mal olsa da kardeşlikten asla vazgeçmeyeceğiz" dedi

Davutoğlu: Canımıza mal olsa da...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da İstasyon Meydanı'nda düzenlenen seçim mitinginde konuştu. Davutoğlu, buradaki konuşmasında "kardeşlik" vurgusunda bulunarak, "Allah şahidim olsunki, bu cana bu tene mal olsa da kardeşlikten asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu, kendi iktidarlarından önce Türkiye'de birçok kesimin baskı ve zulüm gördüğünü, ancak tüm bu kesimlerin omuz omuza vererek AK Parti'yi kurduğunu belirterek şunları söyledi:

Kardeşi kardeşe düşman kılanlar, ister PKK olsun, ister DAEŞ olsun, ister DHKP-C olsun, hepsi kahrolacaklar. Sizin iradeniz sayenizde kahrolacaklar. Hepsi hesap verecekler. Gittiğim her yerden sizlere selam getirdim. Biz ne kadar Konyalıysak, o kadar Diyarbakırlıyız. Bizi tarih boyunca hiçbir güç koparamadı, koparamayacak. Huzurumuza kast eden kim olursa olsun, adalete hesap verecekler. Bu zor günleri hep beraber geçeceğiz, bu ülkede hiçbir yara açıkta kalmayacak. Nusaybin'de Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı'nı kalleşçe öldürenler mutlaka hesap verecekler.

Avrupa'da Hazreti Peygamber'e hakaret eden bir karikatür çıktığında milyonlarca Diyarbakırlı meydanlara çıkmıştı. Şimdi bunlar Danimarkalı karikatürden bile daha kalleşçe bir karikatür yayınladı. Diyarbakırlılar susacak mısınız ? Diyarbakır'ı bunlara bırakacak mısınız ?

Bu terör saldırıları karşısında biz her zaman başımız dik durduk. HDP'ye, CHP'ye saldırı olduğunda da hep kınadık. Dün kardeşimiz şehit edildi, ne CHP'den bir taziye var, ne MHP'den ne de CHP'den var. Her fırsatta devlete katil diyen Demirtaş, dönüp de Medeni kardeşimizin katillerine katil diyemiyor. Biz nasıl her saldırı karşısında, bu saldırıları kınadıysak, onlar da kınasınlar. Eğer kendilerine yapılırsa hemen mağdur durumunda istismar ederler. Bu ülkenin istikbali için hep birlikte mücadele edeceğiz.

Ne zulümler yaşandığını en iyi siz bilirsiniz. Türküler yasaktı, şarkılar yasaktı. O Türkiye’de kitaplar yasaktı. Üniversiteye girişte katsayı zulmü vardı, başörtüsü yasağı vardı. İnsanımız büyük bedeller ödedi. AK Parti’den önce faili meçhuller, yakılan köyler vardı. Hep yasaklarla karşılaştılar. Hepsi eski Türkiye’nin acımasız baskılarına maruz kaldı.

Biz bu ülkede zulmü birlikte gördük, acıyı beraber yaşadık. Omuz omuza verdik, onlara karşı biz AK Parti iktidarını kurduk. AK Parti iktidarı bütün bu zulümlere son verdi. Cesaretle, kararlılıkla yola çıktık. 13 yıl boyunca eski Türkiye’nin kirli izlerini silme mücadelesi verdik.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 17:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35