Davutoğlu CHP ile temasları sürdüren heyetle görüştü

Başbakan Davutoğlu, hükümet kurma sürecinde partisi adına CHP ile istikşafi görüşmeleri sürdüren heyetle bir araya geldi.

Davutoğlu CHP ile temasları sürdüren heyetle görüştü

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet kurma sürecinde partisi adına CHP ile istikşafi görüşmeleri sürdüren heyetle bir araya  geldi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, TBMM'deki Başbakanlık makamında AK Parti adına CHP ile istikşafi temasları sürdüren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile milletvekilleri Osman Can, Taha Özhan ve Ali İhsan Arslan'la görüştü.

Müzakerelerin konusu, ilkeler ve süreçle ilgili bilgi veren Bakan Çelik'in ardından, heyetin diğer üyelerinin de görüşmelerle ilgili görüş ve değerlendirmelerini Başbakan Ahmet Davutoğlu'na aktardıkları öğrenildi.

Heyet üyelerinin, temasların "medeni ve nitelikli süreçte" devam ettiğini ifade ettikleri, Başbakan Davutoğlu'nun da görüşmelerin böyle bir ortamda geçmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdiği kaydedildi.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 18:39
banner53
YORUM EKLE

banner39