banner39

banner35

Davutoğlu düğün fotoğrafına açıklık getirdi

Davutoğlu, Fox TV ekranlarında İlker Karagöz ile Çalar Saat programının konuğu olarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Politika 05.08.2020, 13:16
Davutoğlu düğün fotoğrafına açıklık getirdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın kızının düğününde çekilen ve kamuoyunda çok konuşulan Babacan, Akşener ve Destici ile çekilen fotoğrafını da yorumladı.

Davutoğlu’nun konuşmasından ilgili bölüm şu şekilde:

Artık Türkiye’de öyle bir durum oluştu ki bazı liderler bazı düğünlere gidiyor, bazı liderler başka bazı düğünlere gidiyor. Cenazelerde de ayrım var. En acısı, son bayramlaşmada da olduğu gibi AK Parti ve MHP bizim bayramlaşma talebimizi bile reddettiler.

Bayramlaşma konusunda bile kutuplaşan bir toplum, düğün resmine haklı olarak birşey yükler. Gönül isterdi ki herkes orada olsa, düğünlerde bütün liderler bir araya gelse, düğünlerde, bayramlaşmalarda bile parçalanmamış olsak…

Bu resme öyle bir anlam yüklenmesin, bunu bir ittifak işareti olarak görmek bahsettiğim yanlış algıdan dolayı ortaya çıkıyor. Türkiye’de siyasetin, ittifakların üzerinden daha çok sular geçeceği kanaatindeyim.

Bu liderlerle ve başka liderlerle her zeminde bir araya gelirim ve Türkiye meselelerini konuşmak gerektiğinde herkesle konuşurum. Bir araya gelinemiyorsa, niye bir araya gelinemiyor diye sormak lazım.

90’lı yıllarda açık oturumlarda buluşan, nezaketle konuşan liderler şimdi neden aynı masa etrafında olamıyorlar, neden milli günlerde bile asık suratla selamlaşıyorlar diye sorulmalı. Siyaseti, kültürümüzü yozlaştıran mesele, birbirimize olan nezaketi kaybetmemiz.

Kaynak: İslami analiz

banner53
Yorumlar (0)
3
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?