Davutoğlu: Kamu düzeninin olmadığı yerde çözüm süreci de olmaz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kobani eylemlerini değerlendirdiği konuşmasında, "Kamu düzeni bir müzakere konusu değildir. Ne surette olursa olsun kamu düzeni tesis edilecektir" dedi

Davutoğlu: Kamu düzeninin olmadığı yerde çözüm süreci de olmaz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan seçildikten sonra bütün bakanlıklardan brifing alan Ahmet Davutoğlu, bugün de Adalet Bakanlığı’ndaydı. Brifingin ardından basın açıklaması yapan Davutoğlu soru cevap bölümünde Kobani eylemlerine de değindi.

Davutoğlu şunları söyledi:

Bu konudaki kanaatlerimi dün paylaştım. Bunlar net kanaatlerdir ve pazarlığa açık değildir. Kamu düzeni bir müzakere konusu değildir. Ne surette olursa olsun kamu düzeni tesis edilecektir. Bugün yapılan açıklamalar ne olursa olsun bizim için bundan sonra hiç taviz vermeden ele alacağımız iki husus vardır kamu düzeni ve hukuki sorumluluk. Bundan sonra da kamu düzeni dışına çıkan hukuki olma niteliğini kaybeden milletin huzurunu bozmuş olan yaklaşımlar karşısında tutumumuz net olacaktır.

Çözüm sürecine sadakatten bahsediliyorsa herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Kamu düzenini olmadığı yerde çözüm süreci de olmaz.

Herkes gösteri yapacaksa bu hakkı var. Usulü çerçevesi belli. Suriye’deki bütün kesimlere aynı kardeşlik duygusuyla yaklaşıyoruz. Merhametimiz şefkatimiz ve elimizden geldiği kadar kudretimizle yardım ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 15:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35