banner15

Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesinde gerginlik

Musul konusunda bilgi vermek için Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Davutoğlu, misafir olduğu CHP'lilerden sert eleştiriler aldı

Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesinde gerginlik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, siyasi parti liderlerini ziyaret ederek Musul'daki son durumu ve Türk başkonsolosluğuna baskın düzenlenerek rehin alınma olayını görüştü. Rehinelerin salimen yurda geri getirilmesi hususunda muhalefetten destek isteyeceği belirtilen Davutoğlu, bu ziyaretler kapsamında ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Bu görüşmenin ardından basına bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, CHP liderinin Dışişleri Bakanı’na Türkiye’ni yürüttüğü dış politikayla ilgili sert sözlerle eleştiriler yönelttiğini aktardı.

Faruk Loğoğlu basına yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu AKP 'nin Ortadoğu politikasının baştan sona yanlış olduğunu Türkiye'yi bataklığa sürüklediğini sayın davutoğlu'na ifade etti. Türkiye'nin giderek yalnızlaşan bir ülke olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu yaşananların siyasi faturasının olması gerektiğini söyledi. Davutoğlu'nun bir ricası oldu. Davutoğlu basına bir açıklama yapmayacağını siyasi partilerle temasını tamamladıktan sonra bir açıklama yapacağını söyledi. Türkiye'yi ilgilendiren çok önemli bir konu olduğu için bizle ilgili bölümünü açıkladım."

BAHÇELİ YERİNE TÜRKEŞ İLE GÖRÜŞECEK

Dişleri Bakanı Meclis'te HDP yetkilileri ile bir araya geldikten sonra MHP ’den Tuğrul Türkeş ile görüşecek. TBMM'de yapılacak özel bilgilendirmenin hükümetin isteğiyle iptal edilmesinin ardından, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun muhalefet liderlerini bilgilendirmesi gündeme gelmiş ve bakan liderleri arayarak randevu talep etmişti. CHP ve HDP'den randevu saati verildi, ancak MHP'den Davutoğlu'na, Bahçeli'nin önceden planlanmış programı olduğu için randevu verilmedi. Partiden yapılan yazılı açıklamada “Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu'nun görüşme talebi, partimizin önceden belirlenen ve bugün yapılacak olan Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı ve İl Başkanları Toplantısı sebebiyle Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Tuğrul Türkeş tarafından Dışişleri Bakanlığı'nda saat 17.00'de yapılacaktır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 17:54
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48