banner15

Davutoğlu Kılıçdaroğlu'na çok sert çıktı

Davutoğlu, Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiği yönünde iddialar dillendiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu "ihanete etmekle" suçladı.

Davutoğlu Kılıçdaroğlu'na çok sert çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiği yönünde iddialar dillendiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu "ihanete etmekle" suçladı.

Kılıçdaroğlu'nun tek bir kutsalının olduğunu belirten Davutoğlu, bunun da Esad'ın düşmemesi olduğunu söyledi. Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na "Elinde belge varsa çıksın açıklasın" diye seslendi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN YAPTIĞI SORUMSUZLUK”

Kılıçdaroğlu’nun dünkü yeni tezkere çıkışına ilişkin ise Davutoğlu “Kılıçdaroğlu’nu anlamak mümkün değil. Bir yandan sükunet telkininde bulunuyor bir yandan hükümetimizi suçluyor. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı sorumsuzluktur. Ve tarihe geçecek bu kritik dönemde yapılan bir ihanettir. Kimse IŞİD’e yardım yapıldığı tezini ispat edemez. Elinde belge olmadan bir devleti itham altında bulunmak bir ana muhalefet partisine yakışmaz. Son derece komik bir teklifte bulunuyor. Yeni bir tezkere Kobani. Yarın IŞİD Haseki’ye saldırdığında her bir il için, ilçe için ayrı ayrı tezkere mi çıkaracağız.Tek bir çabası var Esad’ı korumak. Facia yaşanırsa sorumlusu Esad’dır.” şeklinde konuştu.

“SADECE SUSSUN”

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Kulağı duymuyor ama bir kez daha sesleniyorum Kılıçdaroğlu’na. Türkiye IŞİD’e de Esad rejimine de karşıdır.  Türkiye’deki mevzuatı da bilmiyor. Yeni bir teklif getiriyor. Zarar görenlere tazminat verilsin diye. O bunu düşünürken biz zaten yardımları başlattık. Bu tür durumlarda devlet otomatik olarak devlet terör mağdurlarının yanındadır. Onun hayallerinin ötesindedir. Bütün vatandaşlarımızın zararları tanzim edilecek. İlk gün talimat verdik. Kılıçdaroğlu’nun aklına da şeyine de ihtiyacımız yok. Sadece sussun. Onun fikrine ve aklına ihtiyacımız yok. Biz gece boyu uyumazken Kılıçdaroğlu rüya görüyor.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 11:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35