banner15

Davutoğlu: NATO'nun yaptığı katkı önemli

Başbakan Davutoğlu, NATO'nun yaptığı katkının önemli olduğunu ifade ederken, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, her zaman Türkiye'yi savunmaya hazır olduklarını belirtti.Başkabakan Ahmet Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabul etti. Başbakanlık Merkez Bina'da, basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü.

Davutoğlu: NATO'nun yaptığı katkı önemli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabulünde, "Başta Patriot'lar olmak üzere NATO'nun bu süreçte yaptığı katkılar önemli" ifadesini kullandığı öğrenildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, kabulde Davutoğlu ile Stoltenberg, Suriye, Irak ve bölgedeki gelişmeleri NATO çerçevesinde ele aldı.

Davutoğlu görüşmede, bölgenin zor bir dönemden geçtiğine işaret ederek, NATO'nun ilgilenmesi gereken hemen hemen tüm sorunların Türkiye'yi ya da komşularını doğrudan ilgilendirdiğini kaydetti.

Davutoğlu'nun ayrıca, "Başta Patriot'lar olmak üzere NATO'nun bu süreçte yaptığı katkı önemli” ifadesini kullandığı belirtildi.

Stoltenberg ise NATO'nun Irak'ta yaşananlardan en çok etkilenen ülke olan Türkiye ile dayanışmasını göstermek için burada olduğunu bildirdi.

NATO'nun her zaman Türkiye'yi savunmaya hazır olduğunu vurgulayan Stoltenberg, NATO için böylesi kritik bir bölgede Türkiye gibi güçlü bir üyeye sahip olmanın şans olduğunu ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 20:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35