banner15

Davutoğlu: Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar

Yenikapı'da düzenlenen AK Parti mitinginde HDP'ye eleştiriler yönelten Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar. Onlar nefret köprüleri kursunlar, biz gönül köprüleri kuruyoruz” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu: Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı  ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul, Yenikapı’da düzenlenen mitinginde ''Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar, onlar nefret köprüleri kursunlar biz gönül köprüleri kuruyoruz'' diyerek terörle mücadelenin silahlar gömülene kadar süreceğini belirtti.

’80 YILDA YAPILAMAYANI 10 YILDA YAPTIK’

Davutoğlu, ''80 yılda yapılmayanı 10 yılda yapan bu hükümete yolsuzluk iftirası attılar. Beddualarla, montaj kasetlerle bu yürüyüşü durduracaklarını zannettiler. Ey İstanbul bütün bu hainlere 1 Kasım'da hadlerini bildirmeye var mısınız? Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar, onlar nefret köprüleri kursunlar biz gönül köprüleri kuruyoruz” ifadelerini kullandı.

‘TERÖRDEN BARIŞ GÜVERCİNİ OLUR MU?’

“Ellerindeki medya gücünü kullanıp 40 yıllık terör örgütünü barış havarisi gibi gösteriyorlar” diyen Davutoğlu, şunları söyledi:

“Doğu'da terörü kutsayanları, terörün en has destekçilerini makyajlıyorlar, allıyorlar, pulluyorlar, barış güvercini yapmaya çalışıyorlar. Allah aşkına terörden barış güvercini olur mu? Bunların yaşamayla, yaşatmayla sorunları var. Bunlar gencecik çocukları dağa çıkarıp ölümle tanıştırıyorlar. Kendilerinden olmayana, yaşam hakkı tanımıyorlar. Bu toprakların zenginliğini, farklılığını, gücünü hazmedemiyorlar. Karşımıza gelenleri bir rüzgar gibi esip geçeceğiz. Herkes emin olsun, bu ülkenin her insanının canı da hukuku da bize emanettir. Teröre asla izin vermeyeceğiz. Silahlar gömülünceye, terör sona erinceye, bütün dağlarımız, ovalarımız, vadilerimiz temizleninceye kadar kararlı şekilde mücadele edeceğiz. Onlar '7 Haziran'dan sonra ülkede kaos ortamı çıkartırız' zannettiler. Allah aşkına biz bunlara meydanı bırakır mıyız?”

Milletin canına, birliğine, dirliğine, kardeşliğine kastedenlerin, mutlaka adalete teslim edileceğini söyleyen Başbakan, “Hepsini teslim edeceğiz ama biz demokrasiden, hukuktan, adaletten ve hep beraber insanca yaşamaktan, onurlu bir şekilde yaşamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bilin ki dirliğimize, birliğimize, kardeşliğimize kastedenler mutlaka kaybedecek” diye konuştu.

'BİRİNİN ONA 'EVET' DEMEYİ ÖĞRETMESİ LAZIM'

Davutoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında ise "Kendisine ne teklif götürdüysek 'hayır' dedi. Ne yapar Bahçeli? Köşesinde oturur 'terörle mücadele et' diye başkalarına görevler verir. Benim bildiğim MHP'liler ülkelerine hizmetten asla kaçmayacak, sorumluluk sahibi insanlardır. MHP tabanından biz o dönemde çok önemli mesajlar aldık. Ama Bahçeli 'hayır' dedi başka bir şey demedi. Ona birinin 'evet' demeyi öğretmesi lazım da, hangi dilde öğreteceğiz bilemiyorum. Milletin dili kaybeden, milletin lügatını unutan, 'evet' diyebilir mi millete? Bu tutumdan en çok samimi MHP'li kardeşlerim rahatsız oldu. Çünkü siyasi parti demek sorumluluk almak demek. Sorumluluk almadı, korktu. Ama Sayın Bahçeli, bütün MHP tabanından gelen tepkilere rağmen her şeye 'hayır' dedi. Siyasi kriz olmuş, ekonomik kriz olmuş, Türkiye terörle mücadele ediyormuş onun hiç umurunda değil. Söze gelince kimse ondan daha fazla bağıramıyor. Bağıracağı zaman maşallah sesini yükseltiyor" dedi.

550 SAĞLIK PERSONELİ GÖREV YAPTI

Miting alanı içinde ve çevresinde toplam 550 sağlık personeli görev yaptı. Alan çevresinde 56 adet kara ambulansı, 1 adet deniz ambulansı ve bir adet helikopter ambulans hazır bulundu. 112 adet vinç ve sepetli aracın kullanıldığı miting alanı çevresi bayraklarla donatıldı. Vinçlerin tuttuğu dev pankartlara AK Parti İstanbul Milletvekili adaylarının fotoğrafları asıldı.

20 KAMERALI YAYIN

Güvenlik amacıyla alanın çeşitli noktalarında sürekli kayıt yapan kameraların bulunduğu platformlar oluşturuldu. Mitingin canlı yayını için de toplam 20 kameradan oluşan reji kuruldu.

7 BİN 200 OTOBÜS KULLANILDI

Mitinge girişler, 6 ayrı noktadan gerçekleştiriliyor.Bu noktalarda 115 adet metal dedektörlü kapı kuruldu. 10 adet X-Ray cihazıda polislerin kullanımına sunuldu. 220 seyyar tuvaletin kurulduğu miting alanında mescit, abdesthaneler de kuruldu. Miting katılımcılarının ulaşımı için de toplam 7 bin 200 otobüs, 140 gemi ve tekne görev yaptı.

 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 21:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35