Davutoğlu'nun kuracağı partisinin adı belli oldu

Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partisinin adı belli oldu "Gelecek Partisi" Parti logosu Çınar Yaprağı

Politika 12.12.2019, 11:30 12.12.2019, 14:54
Davutoğlu'nun kuracağı partisinin adı belli oldu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partinin başvurusunu bugün İçişleri Bakanlığı’na yapılacağı bildirildi. Partisinin adıyla ilgili üst düzey bir yetkili, 'Gelecek Partisi' olacağını öne sürdü.

euronews Türkçe'nin ulaştığı ve Partinin Kurucular Kurulu'nda yer alan üst düzey bir yetkiliye göre, parti logosunun anlamı, partinin ulaşmayı hedeflediği kitleye verilen bir mesaj.

"Çınar yaprağı, kadimliği, kadim kültüre ve köklere bağlılığı, ilkelerinde sağlam durmayı, geleneği tasvir ediyor" diyor isminin verilmesini istemeyen yetkili.

Partinin tanıtım toplantısı ise Cuma günü (13 Aralık) Ankara'da bir otelde gerçekleşecek.

130'a yakın kişinin yer alacağı Kurucular Kurulu'nda Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan'dan, eski AK Parti milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ'ya, Karar Gazetesi eski yazarı ve Mavi Marmara yolcularından Hakan Albayrak'tan Nihal Süleymanoğlu/Olçok'a, deneyimli gazeteci Bayram Zilan'a, bir dönem Başbakanlık başdanışmanlığı da yapmış olan Etyen Mahçupyan'a kadar geniş bir siyasi eğilime sahip yelpazede yer alan tanınmış isimler olacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?