banner39

Davutoğlu: Sen kendi genel başkanına ihanet ettin

Davutoğlu, vatandaşları kışkırtmakla suçladığı CHP Genel Bakanı Kılıçdaroğlu'na sert çıkarak, "Sen kendi genel başkanına ihanet ederek genel başkanlığa geldin" dedi

Politika 07.02.2015, 14:07 07.02.2015, 14:12
Davutoğlu: Sen kendi genel başkanına ihanet ettin

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kılıçdaroğlu için, ''Paralelcilere diyet borcu var, onu ödüyor. Sen kendi genel başkanına ihanet ederek genel başkanlığa geldin'' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Sakarya İl Kongresi'nde konuştu.

Muhalefeti eleştiren Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için şunları söyledi: Kılıçdaroğlu'na buradan sesleniyorum: Sen kendi genel başkanına ihanet ederek, kendi genel başkanına kurulan kumpas üzerinden, bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden genel başkanlığa geldin. Anlaşılan şimdi bunun diyetini ödüyorsun. Biraz bağımsız davran, kendin ol. Şuradan, buradan gelen talimata göre hareket etme. Bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Anamuhalefet partisinin lideri olarak sorumlu hareket et. Milleti kışkırtma. İç güvenlik reformu sadece milletin özgürlüklerini koruma altına alan bir düzenlemedir. Kılıçdaroğlu'nun, paralelcilere diyet borcu var onu ödüyor.

Fethullah Gülen'in, New York Times'a yazdığı makaleyi eleştiren Başbakan Davutoğlu, ''Gayrimüslim vatandaşlarımızla, dini liderlerle daha iki hafta önce görüştüm, hepsi hükümetimize teşekkür etti. Peki bu zat (Fethullah Gülen) ne yapmak istiyor Amerikan kongresindeki lobilere oynuyor. Rum lobisini, Yahudi lobisini, Ermeni lobisini aleyhimize kışkırtamaya çalışıyor'' diye konutu.

banner53
Yorumlar (0)
13
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü