banner39

Davutoğlu 'üçüncü koalisyonu' doğruladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suudi Arabistan öncülüğünde "terörle mücadele" koalisyonunun kurulduğunu doğruladı

Politika 15.12.2015, 11:03 15.12.2015, 11:08
Davutoğlu 'üçüncü koalisyonu' doğruladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bulgaristan ziyareti öncesi Esenboğa Havaalanı'nda açıklamalar yaptı.

Davutoğlu, buradaki konuşmasında sorular üzerine Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan "terörle mücadele" koalisyonuna da değindi. Davutoğlu, "Teröre karşı İslam ülkelerinin bir arada hareket etmesini doğru yönde atılmış bir adım olarak görüyoruz." dedi.

Güneydoğu'daki terör olaylarına da değinen Başbakan Davutoğlu, bütün şehirlerin terörden temizleneceğini söyledi. Davutoğlu konuşmasında şunları söyledi: Huzur ortamı sağlanınca daha yoğunlaştırılmış bir eğitimle o güzel çocuklarımızın geleceğine sahip çıkacağız. Belli ilçelerimizi Irak Suriye'de olduğu gibi manzaralar yaşatmak isteyenler bilsinlerki o ateşi Türkiye'ye yaymak isteyenlere karşı güvenlik güçlerimize verilen talimat açıktır. o ilçeleri temizleyeceğiz. Vatandaşlara da çağrıda bulunuyorum Normal hayata bir an önce geçilmesi içinde güvenlik birimlerimizle hareket edin

O okullar çocukların dağa çıkması için değil, sizler gibi gelip siyaset yapmak içindir. O çocukların geleceğine sahip çıkacağız. Şu kısa dönemde, sokağa çıkma yasağı üzerinden  ilçelerimizde, şehirlerimizde sükunet sağlanınca daha yoğunlaştırılmış bir  eğitimle o güzel çocuklarımızın her birinin geleceğine sahip çıkacağız. Ama ne  teröre taviz vereceğiz ne de Türkiye'yi karanlık bir geleceğe sürüklemek isteyen dış birtakım güçlerin piyonları olan bu yapılara herhangi bir izin vereceğiz.

Dağlar teröristlerden temizlendi. Dağlıca saldırısı olduğunda 16 yiğit askerimiz şehit edildiğinde, ben bölgeye gitmiştim. Bu dağlar temizlenecek demiştim.

Dağlıca sınırında, Irak-Türkiye sınırında kış şartlarında ulaşılamaz denilen o dağlar tek tek temizlendi. Onun üzerine terör örgütü ilçelerimizde yoğunlaşarak, halkla devleti karşı karşıya getirmek için çaba sarfediyor.

Operasyonlar sadece ve sadece terör örgütlerinin faaliyetlerine dönüktür. Cizre ve Silopi'yi huzur alanı haline getireceğiz.
Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin nedeni de teröristlerin sivil halkı katletmesinin önüne geçilmek.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?