banner15

Davutoğlu'dan andıç resti

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Artık kim ne andıcı yayınlarsa yayınlasın. Herkes biliyor ki, nihai otorite ve irade Başbakanlık Merkez Bina'da alınıyor. Bu artık böyle olacak" dedi

Davutoğlu'dan andıç resti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin AK Parti iktidarı döneminde gerçek anlamda millet iradesiyle buluştuğunu söyledi. Davutoğlu, "Artık kim ne andıcı yayınlarsa yayınlasın. Kim ne planlar yaparsa yapsın. Herkes biliyor ki, nihai otorite ve irade halkın desteğiyle seçilmiş AK Parti’nin kurduğu hükümet tarafından Başbakanlık Merkez Bina'da alınıyor. Bu artık böyle olacak." dedi.

Davutoğlu, eşi ile partisinin Eskişehir İl Başkanlığınca düzenlenen iftar yemeği ve AK Partinin 10. kuruluş yıldönümü programına katıldı.

Şeker Fabrikası sosyal tesislerinde düzenlenen iftar yemeği sonrası konuşan Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyetinin AK Parti iktidarı döneminde gerçek anlamda millet iradesiyle buluştuğunu kaydetti.

Türkiye’nin 10 yıllık süreçte her alanda büyük mesafeler kat ettiğini ve bundan sonrada kat etmeye devam edeceğini vurgulayan Davutoğlu, Türkiye’nin gelişmesini ve ilerleyen demokrasiyi kimsenin engelleyemeyeceğini dile getirdi.

"Bugün kimse hangi arka kapalı kapılar ardında Türkiye’nin geleceği ile ilgili kararlar alıyor diye düşünmüyor." diyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Ama şimdi gururla şunu söyleyebiliriz: Gerçekten 10 yıl içinde Türkiye son 150 yılın en büyük restorasyonlarından, hamlelerinden birini gerçekleştirmiştir. Cumhuriyetimiz gerçek anlamda millet iradesiyle buluşmuştur. Bugün kimse hangi arka kapalı kapılar ardında Türkiye’nin geleceği ile ilgili kararlar alıyor diye düşünmüyor. Çünkü her pazartesi düzenli çünkü her pazartesi düzenli toplanan bir Bakanlar Kurulu var. Ve herkes biliyor ki, bu ülkenin geleceği ile ilgili karalar bu milletin seçtiği bakanlar tarafından Sayın Başbakan’ın başkanlığında Bakanlar Kurulu'nda alınır. Başka hiçbir yerde alınmaz."

Türkiye’de ülkenin gidişatı, yönetimiyle alakalı kararların artık Ankara’da Başbakanlık Merkez Bina'da alındığının altını çizen Davutoğlu, şöyle dedi: "Kim ne andıcı yayınlarsa yayınlasın, kim ne planlar yaparsa yapsın. Herkes biliyor ki, nihai otorite ve irade 12 Haziran'da halkın yüzde 50’sinin desteğini almış AK Parti’nin kurduğu hükümet tarafından Ankara’da Başbakanlık Merkez Bina'da alınıyor. Bu artık bundan sonra böyle olacak."

Davutoğlu, konuşmasının ardından vatandaşlar bir süre sohbet etti, kitap imzaladı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2011, 07:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35