banner15

Davutoğlu'dan Çözüm Süreci'ne devam sinyali

Davutoğlu, "Kesinlikle çözüm sürecini teröre kurban vermeyeceğiz. Bu teröristlere karşı verilecek en güzel cevap birbirimize olan dayanışmamızdır" dedi

Davutoğlu'dan Çözüm Süreci'ne devam sinyali

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TOBB İstişare Kurulu'nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çözüm Süreci'ni teröre kurban etmeyeceklerini söyledi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları: Tam Türkiye'de bir takım taşlar yerine oturdu derken birileri Kobani bahane edilerek düğmeye basıldı. Kobani vandalizmi ile 33 vatandaşımız hayatını kaybetti, 3 polisimiz şehit oldu. Devlet kamu düzenini bozacak zaaflara karşı her türlü tedbiri alacak. Şantajlara boyun eğmeyeceğiz. Suriye'deki olayları istismar edenlere karşı Suriyeli kardeşlerimizi korumaya kararlıyız. Kobani'den gelen 200 bin kişiye kucak açan biziz. Şimdi bakınız bu tahrip edenler son 12 yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz projelere hedef edindiler.

Kesinlikle çözüm sürecini teröre kurban vermeyeceğiz. Bu teröristlere karşı verilecek en güzel cevap birbirimize olan dayanışmamızdır. Tahrip edilen yerler eskisinden daha iyi hale getirecek. Kamu otoritesi bir daha sarsılmayacak şekilde inşa edeceğiz. Türkiye'nin kalkınmasında İstanbul ile Diyarbakır arasında hiçbir fark olmayacak. Şimdi kalkınan Türkiye'nin yansımaları da önümüzdeki dönemde görülecek.

Herkesin bir hesabı olabilir, bizim için ise geleceğe yönelik olarak hayallerimiz var. Türkiye'nin kazanımlarını riske etmeden geleceğimizi teminat altına almaya hazırız. Türkiye'de yargının bağımsızlığı demokratikleşme bağlamında en önemli adımdır. Dün demokratik bir seçim gerçekleştirdiler, onlara çok teşekkür ediyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 10:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35