banner39

Davutoğlu'dan 'kamu düzeninden taviz yok' vurgusu

Başbakan Davutoğlu, Edirne'de yaptığı konuşmada Çözüm Süreci'nde hiçbir şekilde kamu düzeninden taviz verilemeyeceğini söyledi

Politika 24.12.2014, 13:25 24.12.2014, 13:28
Davutoğlu'dan 'kamu düzeninden taviz yok' vurgusu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen partisinin 100. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'ndaki konuşmasında, Rumeli'nin başşehri Edirne'de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başbakan Davutoğlu, 6-7 Ekim olaylarından iki önemli sonuç çıkardıklarını belirterek, "Bir, hiçbir suretle kamu düzeninden taviz verilemez. Kamu düzeninden taviz verildiği zaman çözüm süreci de işlemez hale gelir. Onun için şu anda Meclisimizde olan iç güvenlik reformu ve özgürlüklerin korunması paketini hazırladık. Edirne'den Hakkari'ye kadar Türkiye'nin her bir ilinde, ilçesinde, kasabasında, köyünde kamu düzeni tam anlamıyla tesis edilecektir, edilmiştir ve korunmaya devam edilecektir" şeklinde konuştu.

Çözüm süreciyle ilgili, "Olumlu yönde gelişmelerin olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu,  "Hep beraber bunları inşallah takip ederek, bu süreci hayırlısıyla bir daha ülkemizin hiçbir köşesinde, hiçbir annenin ağlamaması, hiçbir ocağa evlat acısı düşmemesi için kararlılıkla bu yolu sürdüreceğiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu, "Vatandaşlarımız Edirne'de nasıl dükkanlarını güvenle açıyorlarsa, duayla açıyorlarsa, başlarına herhangi bir şeyin gelmeyeceğine eminlerse, bu emniyeti ve güveni Hakkari'de de Van'da da Diyarbakır'da da Bitlis'te de ülkenin her bir köşesinde sağlayacağız. Bu emniyeti tehdit edenlere karşı da hiçbir şekilde herhangi bir müsamaha gösterilmeyecek. Bu konuda hükümetimizin kararlılığı kesindir" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, "Balkan Harbi'nde omuz omuza savaşmış olanlar, İstiklal Savaşı'nda, Çanakkale Savaşı'nda, Allahuekber Dağları'nda omuz omuza savaşmış olanlar ve onların torunları, nasıl geçmişte beraberlerse ebediyete kadar da beraber olacaklar. Çözüm süreci, böylesine et ve tırnak gibi birbirine geçmiş milletimizin değişik kesimleri arasına fitne sokmak isteyenlere karşı verilen en doğrudan cevaptır" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?