banner39

Davutoğlu'dan muhalefete cevap

Süleyman Şah Türbesi operasyonuna karşı çıkan CHP ve MHP genel başkanlarına cevap veren Başbakan Davutoğlu, "Biz hiçbir toprağ terk etmedik" dedi

Politika 23.02.2015, 11:42 23.02.2015, 17:28
Davutoğlu'dan muhalefete cevap

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sülmeyman Şah Türbesi operasyonuna tepki gösteren CHP ve MHP genel başkanlarına sert çıktı.

Başbakan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na "Şu açık bir şekilde bilinmelidir; nerede bizim mirasımızı temsil eden tek bir taş parçası olsa dahi onlara sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Buna da sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz. Ama gelin görün ki Osmanlıca'ya yabancı dil muamelesi yapan CHP, bir anda Osmanlı'nın ecdadı adına konuşmaya kalkıyor. O senin haddin değil Kılıçdaroğlu, o mirasa sahip çıkmak bizim gücümüz, bizim haddimiz." sözleriyle tepki gösterdi.

Bahçeli'ye hükümet ortağı olduğu dönemleri hatırlatarak cevap veren Başbakan Davutoğlu: "İktidarı döneminde Orhun Anıtları'na sahip çıkmayan Sayın Bahçeli, ecdat toprağının terkinden bahsediyor. Biz hiç bir toprağı terk etmedik. Daha da tahkim edilmiş şekilde, Suriye toprakları içinde aziz bayrağımız ebediyete kadar Süleyman Şah'ın kutsal mekanında dalgalanmaya devam edecektir." dedi.

Güvenlik Paketi'ne de değinen Başbakan Davutoğlu, "Her ne suretle olursa olsun, özgürlüklerin korunması ve Türkiye'de güvenlik şartlarının sağlanması amacıyla bu kanun Meclis'ten çıkacaktır." diye konuştu.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?