banner15

Davutoğlu'dan teşkilatlara 'kutuplaşma' uyarısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, il başkanlarına yaptığı konuşmada, "Her türlü ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, ötekileştirici söylemin ve hareketin karşısında olacaksınız" dedi

Davutoğlu'dan teşkilatlara 'kutuplaşma' uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, "AK Parti 105. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, 7 Haziran'dan bu yana yaşanan süreçte farklı terör örgütlerinin eş zamanlı olarak Türkiye üzerine harekete geçtiğini söyledi. Konuşmasında "kutuplaştırıcı" söylemlerin ve hareketlerin karışısında duracaklarını belirterek, "AK Parti, demokrasi, hizmet bayrağı dalgalanacak. Her türlü ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, ötekileştirici söylemin ve hareketin karşısında olacaksınız" dedi.

Üç günü hiçbir zaman hafızasından silmeyeceğini ifade eden başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 20-23 Temmuz arasını. Değişik odaklarca beslenen kirli emel sahibi çevrelerin bir anda bir araya gelerek, ayrı ayrı ama aynı hedefe yönelen saldırılar gerçekleştirdiklerine hep beraber şahit olduk. Biz bunlara karşı da Türkiye'nin sahipsiz olmadığını gösterdik ve gecikmeksizin bu terör odaklarına gereken cevabı verdik. AK Parti hükümetleri ister kalıcı ister geçici olsun, görevde olduğu sürece görevini layıkıyla yerine getirir ve gerekeni yapma husunda bir saniye dahi gecikme göstermez. AK Parti kısa vadeli hedefler peşinde koşmaz, küçük hesaplar yapmaz ve sorumluluktan asla kaçmaz. Bugün de bu operasyonlar aynı kararlılıkla sürdürülüyor. Bu ülkede terörün kökü kazınıncaya, bu ülkenin dağları, ovaları, ırmakları, mahalleleri, mezraları ve şehirleri terörden temizleninceye kadar da bu mücadelemiz kararlılıkla sürecek.

Sürekli hareket halinde bir teşkilat istediğini vurgulayan Davutoğlu, "1 Kasım seçimleri, bu ülkenin bazı şehirlerini kendi bölgesi olarak görenlere atılmış bir tokattır. 81 vilayetimizde cesaret ve kararlılıkla AK Parti, demokrasi, hizmet bayrağı dalgalanacak. Her türlü ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, ötekileştirici söylemin ve hareketin karşısında olacaksınız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 15:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35