banner15

Davutoğlu'ndan alınan yetki Yıldırım'a verilebilir

AK Parti MKYK'sındaki yeni isimlerden Fatih Şahin, il ve ilçe başkanlarını atama yetkisinin Binali Yıldırım'a verilebileceğini söyledi

Davutoğlu'ndan alınan yetki Yıldırım'a verilebilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti'nin yeni MKYK'sında yer alacak isimlerden AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, il ve ilçe başkanlarını atama yetkisinin Binali Yıldırım'a verilebileceğini söyledi.

Habertürk TV canlı yayınında konuşan Şahin, MKYK'daki değişikliklerin sürpriz olduğunu belirterek, "Bu kadar değişimi ben de beklemiyordum. Burada ciddi bir şekilde AK Parti'nin geleceği planlanıyor. 35-40 yaş aralığında birçok ismin yer aldığı görülüyor" dedi.

29 Nisan'daki MKYK toplantısında Ahmet Davutoğlu'nun devrettiği "il ve ilçe başkanlarını atama yetkisi"nin Binali Yıldırım'a verilip verilmeyeceği sorusu üzerine, "Ben muhtemel görüyorum. İlk toplantıda yetki devri yaşanacaktır. Kongrelerden sonra işerin hızlı yürümesi için bu yapılmıştır. Oradaki nüans, bu yetki devrinin kötüye kullanıldığı veya özensiz davranıldığı gerekçesiyle bu yetkiyi MKYK'nın kendi uhdesine alması düşüncesiydi. Yeniden bu yetki verilir mi, muhtemeldir" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz de, yetki devrine ilişkin "Büyük ihtimalle en kısa sürede bu yetki verilir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 17:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48