Davutoğlu'ndan 'Gezi' yalanlaması

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 'Gezi'den onur duyuyoruz' şeklinde bir ifadem olmadı" dedi

Davutoğlu'ndan 'Gezi' yalanlaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD'deki Brookings Enstitüsü'nde yaptığı konuşmaya ilişkin olarak, "Ben daha önce yurtiçinde ve yurtdışında Gezi eylemleri sonrası ne söylediysem yine aynısını söyledim. İlgili haber başlığındaki gibi 'Gezi'den onur duyuyoruz' şeklinde bir ifadem olmadı" dedi.

Davutoğlu, Washington temasları kapsamında düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü'nde yaptığı konuşmaya ilişkin haberleri sosyal paylaşım ağı Twitter üzerinden değerlendirdi.

Konuşmanın Türkiye'de farklı değerlendirmelere neden olduğunu gördüğünü belirten Davutoğlu, Twitter hesabından şu mesajları paylaştı: "Ben daha önce yurtiçinde ve yurtdışında Gezi eylemleri sonrası ne söylediysem yine aynısını söyledim. İlgili haber başlığındaki gibi 'Gezi'den onur duyuyoruz' şeklinde bir ifadem olmadı. Gezi protestolarını, Ortadoğu'daki eylemlerle karşılaştıran bir soruya karşı Türk demokrasisinin geldiği yere işaret ettim.

Türkiye, ifade ve basın özgürlüğü konularında hiçbir Avrupa ülkesinden geri değildir. Benim gurur duyduğum, Gezi eylemi değil bu konularda ülkemizde Avrupa standardının sağlanmış olmasıdır. Kimse oradaki konuşmamdan farklı anlamlar çıkarmaya çalışmasın. Benim oradaki ifadelerimi tam bilmeden amacı belli haberler üzerinden yapılan erken yorumları da sahiplerinin tekrar değerlendirmesi gerekir."

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2013, 07:52
banner53
YORUM EKLE

banner39