banner39

Davutoğlu'ndan partilere anayasa çağrısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, yeni anayasa için tüm partilere çağrıda bulundu

Politika 07.06.2015, 22:44 08.06.2015, 08:48
Davutoğlu'ndan partilere anayasa çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki Ak Parti Genel Merkezi'nin balkonundan partililere seslendi. Davutoğlu, "Yüce milletimizin kararı her türlü kararın üstündedir ve o kararın gereği her şartta yerine getirilecektir. Bu bir demokrasi şölenidir, milleti kutluyorum" dedi. Davutoğlu yeni anayasa için tüm patrilere çağrıda bulundu. Davutoğlu, "Herkes kendi değerlendirmesi yapmalıdır. Yeni sivil bir anayasa için tüm partilere çağrı yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Milletimizin kararı en üst karardır, nihai karardır. Bu karara saygı zarurettir. 13 yılda büyük sınavlardan geçtik. Hiçbir zaman eğilmedik, eğilmeyeceğiz. Milletten geldik, milletle yürüyoruz. 10 seçimi hep zaferle, birincilikle geçirdik. Hamd olsun 11'inci seçimin birincisi de Ak Parti'dir. Ya Allah diyoruz ve bu gece tekrar Bismillah diyoruz.

Hamd olsun büyük başarılara imza attık, daha büyükleri bizi bekliyor. Hiçbir zaman eğilmedik, eğilmeyeceğiz. Arkasında millet olanlar eğilmez. Bugün Ak Parti yine bir destan yazmıştır. Birliğin, beraberliğin adresi olmuştur. Bu demokrasi tecrübesiyle Türkiye kendini ispat etti mi. Bir takım şaibe söylentileri çıkaranlar utanç duymalılar. Ak Parti bu seçimin galibidir ve birincisidir. Bunda şek ve şüphe yoktur. Bu seçimler göstermiştir ki bu ülkenin omurgası Ak Parti'dir. Her bölgede olan, her vatandaşla kucaklaşabilen Ak Parti'dir.

Bu devletin bekası, vatanın huzuru için nöbette olduk, nöbette olamaya devam edeceğiz. Herhangi bir çevre kriz senaryolarına yatırım yapmaya kalkarsa Ak Parti'nin iman dolu kadroları dimdik ayaktadır. Biz kendi değerlendirmemizi yapacağız. Bu değerlendirme ile milletimizin huzuru için atılması gereken adımları atacağız. Yarın yeni bir güne, yeni bir dava aşkına Ya Allah Bismillah diyerek başlayacaksınız.

Bize oy vermiş olsun olmasın bütün vatandaşlarımızı kucaklayacağız, selam vereceğiz, selam alacağız. Türkiye dışındaki çevreler, paralel yapılar hepsi birden Ak Parti'yi zaafa düşürmeye çalıştılar. Herkes kendi değerlendirmesi yapmalıdır. Yeni sivil bir anayasa için tüm partilere çağrı yapıyoruz. Artık Türkiye'de bir daha darbe ve vesayet kültürü olmayacak. Hiçbir güç milli iradenin üzerinde egemenlik kuramayacak."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?