banner15

Davutoğlu'ndan Sincanlılara: O tanklar bir daha yürümeyecek

Ankara Sincan'da halka seslenen Başbakan Davutoğlu, 28 Şubat'ı en iyi bilenlerin Sincanlılar olduğunu belirterek, "Bir daha bu sokaklarda millete güç gösterecek tanklar geçmeyecek" dedi

Davutoğlu'ndan Sincanlılara: O tanklar bir daha yürümeyecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milletvekili seçimlerinin son mitingi Ankara'nın Sincan ilçesinde AK Parti tarafından yapılıyor. Ankara'daki mitinge 100 binlerce kişinin katıldığı görüldü.

Burada Ankaralılara seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, ""28 Şubat zulmünün ne demek olduğunu en iyi Sincan bilir. Demokrasiye, hukuka, meşru siyasete, manevi değerlere, milli iradeye karşı tankların yürütüldüğü Sincan bunu çok iyi bilir. Bugün milli tanklarımız sadece ve sadece ülke güvenliği, milli onur için yürür, silahlı kuvvetlerin dünyaya gücünü göstermek için yürür. Bir daha bu sokaklardan hiçbir zaman millete güç gösterecek tanklar yürümeyecek. 28 Şubat'ı bir daha hiçbir şekilde yaşatmayacağız, yaşatılmasına izin vermeyeceğiz." dedi.

Başbakan Davutoğlu konuşmasında şunları söyledi: Ankara'da güçlü bir hükümet varsa, Saraybosna emniyettedir. Filistinli kardeşlerim biliyorlar ki Ankara'da onların derdine deva olan, onlarla ağlayan, onlarla haykıran bir Türkiye varsa, bir hükümet varsa, onlar emniyettedir. Mescid-i Aksa'nın önündeki kardeşim biliyor ki herkes terk etse, Allah şahit ki Türkiye, Mescid-i Aksa'yı, Kudüs'ü terk etmez. Ben söylüyorum, bütün AK Parti kadroları söylüyor, işte buradan haykırıyorum, Kudüs bizim ebedi davamızdır. Mescid-i Aksa bize Hazreti Ömer'in, bize Sultan Abdulhamit'in emanetidir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 17:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35