banner39

Demirtaş, annelerle ilgili söylediklerini inkar etti

BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da eylem yapan annelerle ilgili hakaretlerinde geri adı atarak, böyle bir şey söylemediğini ileri sürdü

Politika 06.06.2014, 15:13 06.06.2014, 15:13
Demirtaş, annelerle ilgili söylediklerini inkar etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'daki eylemci annelerle ilgili ortaya attığı iddialardan geri adım attı. Demirtaş, Başbakan'ın eleştirilerine de cevap verdi. 'Bu adam Başbakan ve Cumhurbaşkanı olmaya layık değil' diyen Demirtaş, çocuklarını isteyen aileler ile ilgilide açıklama yaptı.

Demirtaş'ın açıklaması: Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçiminde en büyük cevabı alacaktır. Bize hakaret etmeye devam etsin bakalım. Kimin çocuğu hangi siyasi liderin çocuğu ABD ‘de okumuşsa onursuzdur. Başbakan bir dönem başörtüsü mağduriyeti yapıyordu. Şimdi de bizim çocuklarımızı ABD de okuttuğumuzu belirterek bu yalan üzerinde mağduriyet yapıyor. Bu adam Başbakan ve Cumhurbaşkanı olmaya layık değil" dedi.

Dağa giden ailelerin istihbarattan para aldığı yönünde bir ifade kullanmadığını belirten Demirtaş şu ifadelere yer verdi: "Oturma eylemi yapan ailelerin taleplerini 1 gün sonra KCK yetkililerine ilettik. O konuda girişimlerimiz sürüyor. Ben hiçbir zaman çocuğu dağa giden ailelerin istihbarattan para aldıklarını söylemedim."

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?