banner39

Demirtaş: Evet, baraj sorunu olan bir partiyiz

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Çiçekli köyünde partisinin dayanışma yemeğinde konuştu.

Politika 03.05.2015, 21:29 04.05.2015, 07:37
Demirtaş: Evet, baraj sorunu olan bir partiyiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Çiçekli köyünde partisinin dayanışma yemeğine yaptığı konuşmada, baraj sorunu olan bir parti olduklarını belirterek, "Evet, baraj sorunu olan bir partiyiz, doğru ama buna rağmen insanların inançlarını sömürmüyoruz, din ticareti, kimlik ticareti yapmıyoruz. Para çalmıyoruz, çaldığımız paralarla miting yapmıyoruz, medya üzerinde baskı kurmuyoruz. Kimsenin seçim bürosuna saldırmıyoruz" ifadelerini kullandı.

Söylemedikleri sözler, yapmadıkları şeyler üzerinden kendilerine yönelik kampanya yürütüldüğünü iddia eden Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bize korktuğu için, tehditle oy veren varsa lütfen çekinmesin bizatihi gelsin benim yanıma, kim tehdit etmiş, kim ondan zorla HDP'ye oy istemişse kameraların önünde ondan özür dileyeceğim. Kimse bize tehditle, korkuyla oy vermesin. Korktuğu için HDP'ye oy veren tek bir kişinin oyunu istemiyoruz biz. Bu partinin Türkiye'nin geleceğine ışık tutacağına inanlar bize oy versin. Kimse bize korktuğu için oy vermesin, istemiyoruz."

"BARIŞ ARAYIŞINDAN VAZGEÇMEMELİYİZ"

Demirtaş, gazetecilerin "PKK'nın kongre yapmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine de şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanına sormak lazım, engelleyen kendisi. Süreci kesintiye uğratan, barışa giderken müzakerenin başlamasını önleyen hamleleri Sayın Cumhurbaşkanının kendi arzu ettiği, bilerek müdahale ettiği gelişmelerdir. Her halükarda barış arayışından vazgeçmemeliyiz."

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?