banner39

Demirtaş: İç savaş için birileri harekete geçmiş

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Ülkede iç savaş için birileri harekete geçmiş ülkede Cumhurbaşkanı, Başbakan ortada yok. İçişleri, Adalet Bakanı ortada yok" dedi

Politika 10.06.2015, 10:50 10.06.2015, 10:50
Demirtaş: İç savaş için birileri harekete geçmiş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır 'da dün yaşananlarla ilgili bir açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş , üç HDP'linin infaz edildiğini iddia ederek, tüm saldırıların partilerine yöneldiğini ama saldırıya uğramalarına rağmen suçlanan taraf olduklarını savundu. Demirtaş, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın konuyla ilgili sessizliğini korumasını da sert sözlerle eleştirdi.

Demirtaş'ın konuyla ilgili açıklamasından satır başları şöyle: Katledilen biz, hükümet tarafından suçlanan da biz. Yapamıyorsanız bırakın. İş yapamayacak durumdaysanız ülkeyi yönetecek birileri çıkar.  Biz silahlı örgüt falan değiliz. Kimin elinde silah var. herkes biliyor. Herkes ama herkes sağduyu ile sabırla hareket etmeli.

Provokasyonları boşa çıkardık ama bedelleri ağır oldu. Her gün cenaze törenlerimiz var. Cumhurbaşkanı, Başbakan hala sessiz. Bu ülke AKP'li, AKP'siz yolunu yürüyecektir.

Şu anda ülkenin bir çok yerinde HDP hedef haline getirilmiş durumda. Halk bir tercihte bulundu. Herkesin saygı duyması lazım. Partimizle ilgili meşruiyet tartışması yapan zavallıdır. Ne kadar da saldırsalar da  HDP duruşunu gösterecek. Biz kurbanlık koyun da değiliz.

Türkiye halklarına kendimizi borçlu hissediyoruz. Kriz, kaos yaratamayacaklar. Bizim olgun duruşumuz olmasaydı bugün ülkede nefes alınamayacak hale gelinecekti.

Biz yüzde 13 oy aldık. Bunun içinde bir tane bile emanet oy varsa değerlidir. Fakat biz emanet oylarla barajı aşmış değiliz. Güçlü bir tabanımız var. HDP tümüyle emanet oylarla buradadır yaklaşımı doğru olmaz elbette. HDP ile yan yana gelemeyiz diyenler var. HDP ile yan yana durmak ancak size şeref kazandırır. Bizimle yan yana duranlar şerefli, onurlu duruşumuzdan sahiplenmiş olurlar.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?