banner15

Demirtaş istifa teklif etmiş

Cumhuriyet Gazetesi, 1 Kasım seçimlerinde üç puan kaybeden HDP'de Eşbaşkan Demirtaş'ın PM üyelerine istifa teklifinde bulunduğu ancak, kabul edilmediğini iddia etti

Demirtaş istifa teklif etmiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

1 Kasım seçimleri sonrası HDP'de parti içi tartışmalar yaşandığı ve Demirtaş'ın istifa teklif ettiği iddia edildi. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ayşe Yıldırım, seçimlerden üç puan kaybederek çıkan HDP'de iç hesaplaşma başladığını, Selahattin Demirtaş'ın yönetime istifasını sunduğu ancak kabul edilmediğini savundu.

Yıldırım'ın iddiasına göre, hafta sonu yapılan PM ve MYK toplantılarında masaya yatırılan konulardan birisi de 1 Kasım seçimlerinden sonra ortaya çıkan tablo oldu. İddiaya göre parti yönetimindeki bazı isimler eş genel başkanların yüzüne karşı düşüncelerini açıkça söyledi.

7 Haziran'da sağ partilerden aday gösterilen adaylara itirazların yapıldığı toplantıda, HDP'nin seçim süreci boyunca izlediği bazı politikalar da eleştirildi. Parti yöneticilerinin birçok konuda eleştiri getirdiği toplantıda Selahattin Demirtaş da "Söylediklerini uygulamanız için istifa etmeyi teklif ediyorum" dediği ancak teklifin kabul edilmediği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 11:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35