banner39

Demirtaş: Seçime parti olarak gireceğiz

HDP seçim kararını açıkladı. Seçimlere parti olarak katılacağını açıklayan Demirtaş Kadir İnanır'ın adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada 'Sağlık nedeniyle aday olamaycak' dedi.

Politika 04.02.2015, 00:50 04.02.2015, 00:50
Demirtaş: Seçime parti olarak gireceğiz

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Seçimlere parti olarak katılacağını açıklayan Demirtaş Kadir İnanır'ın adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada 'HDP olarak seçimlere parti olarak gireceğiz. Kadir İnanır da sağlık nedeniyle aday olamaycak' dedi.

O AFİŞE HDP'DEN JET CEVAP

Murat Boz, Kadir İnanır gibi ünlülerin fotoğraflarının yer aldığı "Oyum HDP'ye" afişiyle ilgili HDP'den açıklama geldi: Çalışmayla ilgimiz yok. Ciddi yanlış anlamalara neden olabilir. Sosyal medyada "Oyum HDP'ye" adıyla başlatılan ve Kadir İnanır'dan Murat Boz'a, Nazlı Ilıcak'tan Altan Erkekli'ye çok sayıda ünlü ismin fotoğrafının da kullanıldığı afiş için açıklama yaptı. Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Bu çalışmayla ilgimiz yok" denildi.

'ETİK OLARAK UYGUN DEĞİL'

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
Sosyal medyada 'Oyum HDP'ye' spotuyla bazı tanınmış kişilerin fotoğrafları kullanılarak üretilmiş görsellerin kurumsal HDP Sosyal Medya hesaplarıyla herhangi bir ilgisi yoktur. İyi niyetle hazırlanmış olsa da, kişinin kendi isteği dışında fotoğrafının bu şekilde kullanılması etik olarak uygun değildir. Ayrıca hangi partiye oy vereceğini henüz açıklamamış kişilerin bu şekilde etiketlenmesi hem ciddi yanlış anlamalara neden olabilir, hem de o kişilere ve partimize zarar verebilir. 'Oyum HDP'ye' çalışması yapanlar, izni alınmayan kişilerin fotoğraflarını kesinlikle kullanmamalıdır.

HDP'nin tepki gösterdiği bu afiş sosyal medyada dolaşıma girmişti.

Kaynak: Ajanslar

 

 

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?