Demirtaş'ın çağrısına CHP'den olumsuz cevap

Selahattin Demirtaş'ın çağrısına CHP'den "Sürecin yürütüldüğü mevcut zeminde bizim isim önermemiz söz konusu olmaz" cevabı geldi

Demirtaş'ın çağrısına CHP'den olumsuz cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın CHP’ye , "İmralı’da müzakere süreci başlarsa CHP’nin bunun dışında kalmaması lazım. Parti olarak, kurumsal olarak demiyorum; ama anlayış olarak oradaki görüşmeleri izlemesi, en azından izleme kurulu, gözlemci heyeti vasıtasıyla sürece hakim olması iyi olur" şeklinde çağrısı olumsuz cevap buldu.

Radikal’e konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 'şeffaf olmayan düzlemde yürütülen mevcut sürece dahil olmalarının mümkün olmadığını' söyledi.

Tanrıkulu, "Şimdi yeni gözlem heyetinden bahsediliyor. Bu heyet kime bağlı çalışacak, nasıl çalışacak, belli değil. Bizim önerimizde Meclis’e bağlı çalışan bilgi veren heyetler vardı. Ve daha meşru bir yöntemdi. MİT’in yürüttüğü şeffaf olmayan süreç yürütülüyor. Partimizin bilgisi yok. Kim ne istiyor, nasıl bir mutabakat var bilmiyoruz. Ne devlet ne hükümet bize bilgi veriyor. Biz neye göre isim önereceğiz?" dedi.

Tanrıkulu, "Sürecin yürütüldüğü mevcut zeminde bizim isim önermemiz söz konusu olmaz. İçeriğini bilmediğimiz sürece nasıl dahil olalım?" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 17:35
banner53
YORUM EKLE

banner39