banner39

Deniz Baykal, Köşk'ten umutsuz ayrıldı!

Köşk'ten ayrılan Deniz Baykal, "Keşke yaptığım görüşmeler konusunda iyimser bir tablodan söz edebilseydik. Öyle görünüyorki ciddi sorunlar devam edecek.." dedi

Politika 08.01.2014, 17:13 08.01.2014, 19:02
Deniz Baykal, Köşk'ten umutsuz ayrıldı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Gül ile Çankaya Köşkü'nde görüştü. Baykal çıkışta açıklama yapıyor. Son günlerde yaşananların hukuk devletinin öngörüğü bir tablo olduğunu belirten Baykal, yaşananlar konusunda taşıdığı tedirginliği Köşk'e taşımak istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşen CHP Milletvekili Deniz Baykal Çankaya Köşkü'nden ayrılırken gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Baykal daha önce Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile bugün de Cumhurbaşkanı Gül ile görüştüğünü belirterek, "Türkiye'nin yaşadığı günlerdeki görüş ve düşüncelerimi paylaştım. Bu yaşadığımız olayların hukuk devletimizin, anayasamızın öngördüğü bir tablo olmadığı, bu tabloyu düzeltmek gerektiğine hepimizin inandığını düşünerek, bu konuda yetki etki sahibi olacağını düşündüğüm mercileri harekete geçirmek istedim. Sonuçta onlar da kendilerine göre, kendi görüşlerine göre bazı hareketlerde bulunuyorlar" dedi.

Baykal sözlerine şöyle devam etti, "İyimser bir tablo çizme imkanı bulabilseydim. Öyle anlaşılıyor ki yaşadığımız sıkıntılar daha devam edecek. Ben bunu doğal olmadığına inanıp, bu kriz tablosunun aşılması gerektiğine inanıyorum.

Türkiye’de üst yönetimin uyum içinde çalışıyor görüntüsü, ülkede erkler çatışması olmadığı anlamına gelmiyor. Bu erkler çatışmasının Ankara’da henüz ortaya çıkmamış olması teselli verici sayılmamalıdır. Bu gün Türkiye’de erkler arası uyumunun Anayasa’nın öngördüğü gibi olduğuna yönelik dayanak fazla yoktur.

Üç haftayı geçti hala fezlekeler gelmedi. Meclis o fezlekeleri bekliyor. Bu fezlekeler gelmeden yargı vardır demek de zor.

Erkler arasında uyum olmadığını tespit etmek için Ankara mı beklenmeli? İzmir’de ve İstanbul’da var. Yargı bu işi çözer doğru bir anlayış değil. Bir an önce adalete olan inancın yenilenmesi gerek."

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?