Deniz Baykal'dan dönüş sinyali

CHP Genel Başkanlığı'na yeniden dönüp dönmeyeceği merak edilen Baykal, "Siyaset, ülke sürekli değişim yaşanan bir alandır. Ne olacağını bilemeyiz. Siyasetin içinde daima bir sürpriz, bilinmezlik vardır. O bilinmezlik ne zaman ortaya çıkar, nasıl ortaya çıkar kimse bilemez" dedi

Deniz Baykal'dan dönüş sinyali

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP'de son dönemlerde artan istifa söylentileri, parti yönetimine karşı parti içinden yapılan eleştiriler gözleri bir önceki Genel Başkan Deniz Baykal'a çevirdi. "Siyaset değişim istiyor" diyen eski Deniz Baykal, dönüş sinyalleri verdi. 'Yeniden genel başkanlığa dönmeniz mümkün mü?' sorusunu cevaplayan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 'Siyaset, ülke sürekli değişim yaşanan bir alandır. Ne olacağını bilemeyiz. Siyasetin içinde daima bir sürpriz, bilinmezlik vardır. O bilinmezlik ne zaman ortaya çıkar, nasıl ortaya çıkar kimse bilemez' dedi.

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kanal D'de yayımlanan Abbas Güçlü ile Genç Bakış programının konuğu oldu. Uzun süredir televizyon programına katılmayan Baykal, Abbas Güçlü ve vatandaşlardan gelen video soruları cevapladı. Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Baykal, programın son bölümünde, 'CHP'de değişim olur mu? Baykal'ın yeniden genel başkanlığa dönmesi mümkün mü?' sorusuna ucu açık bir cevap verdi.

Baykal, 'Siyaset, ülke sürekli değişim yaşanan bir alandır. Ne olacağını bilemeyiz. Siyasetin içinde daima bir sürpriz, bilinmezlik vardır. O bilinmezlik ne zaman ortaya çıkar, nasıl ortaya çıkar kimse bilemez. Bir bakarsın CHP büyük bir başarı gerçekleştirebilir. Bu Türkiye'de çok önemli değişimlere yol açar. Bir bakarsın CHP, şu andaki tahminleri, temennileri bırakarak söylüyorum; şartlar nasıl gelişir, ne olur bilemeyiz. Bir değişim olmayacağı kanaati netlik kazanır, ona göre bir süreç işler şimdiden bekleyiş ve varsayımları koyarak ona göre yürümek doğru değil. Seçmen olarak, politikacı olarak, partiler olarak, yöneticiler olarak görevimizi yapalım sonra ülkenin şartları hepimize ne yapmamız gerektiğini söyler bunun gereği de yapılır' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 14:27
banner53
YORUM EKLE

banner39