banner15

Devlet Bahçeli gündem dışı kaldı

Devlet Bahçeli, ABD Başkan Yardımcısı Biden'in dün Erdoğan'dan özür dilemesinden habersiz bir şekilde bugün yaptığı açıklamada, "Biden, Erdoğan'dan özür dilemeli" dedi

Devlet Bahçeli gündem dışı kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP lideri Devlet Bahçeli, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın sözlerini değerlendirdi. Bahçeli, Ankara'da partililerle bayramlaşma törenine katıldı. Bahçeli burada yaptığı konuşmada Erdoğan'a destek verdi.

Bahçeli 'Biden özür dilemeli' dedi ama dün akşam zaten ABD'den özür açıklaması gelmişti.

Bahçeli, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın sözlerini değerlendirerek şöyle konuştu; "ABD Başkan Yardımcısının, ABD'nin çok önemli bir üniversitesinde vermiş olduğu konferansta kullanmış olduğu ifadeler gerçekdışı ise mutlaka Türkiye'den ve özellikleden Harvard Üniversitesi'de konferansa katılanlardan özür dilenmesi lazım.

"SAYIN ERDOĞAN'DAN ÖZÜR DİLEMELİDİR"

Eğer bu böyle değil, yapılmış olan bir görüşmenin kısa süre içinde izinsiz kamuoyuyla paylaşılması olayıyla Türkiye karşı karşıya kalıyorsa, o zamanda bu görüşmeleri yapan taraflara arasında Türkiye'nin izni olmadan ne konuşulmuşsa kamuoyuna açıklanması sebebiyle devlet başkan yardımcısı sayın Erdoğan'dan özür dilemelidir."

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 15:58
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48