Devlet Bahçeli'den amirallerin bildirisine tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 103 emekli amiralin ortak imzasıyla yayınlanan ve darbe iması taşıyan bildiriye tepki göstererek söz konusu amirallerin apoletlerinin sökülmesi gerektiğini kaydetti.

Politika 04.04.2021, 12:27 04.04.2021, 12:35
Devlet Bahçeli'den amirallerin bildirisine tepki

MHP Genel Başkanı Bahçeli, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ''103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır'' ifadelerini kullandı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başlıkları;

103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir.

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?