banner15

Devlet Bahçeli'den 'Marmaray' teşekkürü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli'nin hedefinde Ak Parti ve Başbakan var.

Devlet Bahçeli'den 'Marmaray' teşekkürü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bugünkü grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli'nin gündeminde Başbakan Erdoğan ve Ak Parti var.

Devlet Bahçeli, Ak Parti'nin artık kendisini tekrar etmeye başladığını, çözülmenin çok yakın olduğunu iddia etti.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı da PKK ile müzareke etmekle suçlayarak sert eleştirilerde bulundu.

Marmaray'a da değinen Devlet Bahçeli, emeği geçenlere teşekkür etti. 

Bahçeli, bu projede kendilerinin de katkısının bulunduğunu iddia etti.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

'BAŞBAKAN BU NASIL İŞTİR?

"Sayın Başbakan, bugün 'Yezid' diye mimlediklerine geçmişte kardeşim diyordun; dün ise 'döktükleri kanda boğulacaktır' dediklerinle bugün çözüm ve barış konuşuyorsun. Bu nasıl bir iştir? Böylesi bir çelişkiyi senin zihnin ve miden nasıl kaldırabilmektedir? Başbakan her sözüyle çürük tahtaya basmaktadır.

'GÜN GELECEK KURUMUŞ YAPRAK GİBİ UÇUP GİDECEK'

Başbakan Gezi Parkı'ndan ODTÜ'ye kadar gençlerle uğraşmıştır. AKP'nin kalıcığı yoktur. Gün gelecek kurumuş yaprak gibi uçup gidecek. AKP yorgun ve bitkindir. Hevesi ve heyecanı uzun süre önce bitmiştir. AKP kendisini tekrara başlamıştır. Başbakan'ı korku ve endişe almıştır. 11 yıllık sanal başarı hikayesine artık kimse inanmamaktadır. Başbakan'ı anlamak için, PKK'yı bilmek ve idrak etmek lazım! Sen PKK'lılarla kendini bir ve özdeş görebilirsin ama biz vatan ve millet sevdalılarıyla olmaktan vazgeçmeyeceğiz.

MARMARAY TEŞEKKÜRÜ

29 Ekim’de Marmaray’ın açılışı yapılmıştır. Bu projede emeği geçen herkese partim adına teşekkür ediyorum. Kim Türk milleti için taş üzerine taş koyarsa teşekkür ederiz. Zira bizim kompleksimiz utanacağımız bir şey yoktur. Milletimizin razı olduğu her şeyden biz de razı olur ve arkasında dururuz. Doğrudur Marmaray 153 yıllık bir rüyadır. Hayal gerçeğin ilk safhasıdır. Marmaray projesi İstanbul’un iki yakasını denizin altından buluşturmuştur.

Ancak bu projenin gerçekleşmesinde partimizin hükümet ortağı olduğu 57. Hükümet'in büyük payı vardır. Bizim katkımız asla inkar edilemeyecektir. Marmaray projesi için gereken krediyi biz temin etmiştik ve 25 Temmuz 2002 tarihinde ihaleye çıkmıştık.

'İKTİDAR SÜREMİZ YETMEDİ'

İktidar süremiz yetmediği için bize açılış yapmak nasip olmamıştır. 57. Hükümet'te görev alan ulaştırma bakanlarımız Enis Öksüz ve Oktay Vural'a teşekkür ederim. Emeğimiz çok fazladır. Erdoğan’ın yok sayan vefasız zihniyeti burada da kendini göstermektedir.

Marmaray projesini kendisine ve hükümetine mal eden Başbakan ahlaklı konuşmamaktadır. Boğaz'ın iki yakası biraraya gelmişse bunda emeğimiz çoktur. Başbakan bizim vizyonumuzun tozuna bile yetişemeyecektir. Bugün Hızlı Tren mesafeleri kısaltıyorsa şeref payesi MHP'dedir.''

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 12:18
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48