banner39

Devlet Bahçeli'den PKK iddiaları

MHP Genel Başkanı Bahçeli, demokratikleşme paketini PKK'nın silah zoruyla çıkarttırdığını iddia etti

Politika 05.08.2013, 11:41 05.08.2013, 11:41
Devlet Bahçeli'den PKK iddiaları

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında davetlilere gündemi değerlendirdi. Bahçeli, demokratikleşme paketinin PKK'nın tehditleriyle çıktığını savundu.

"KANDİL ÇETESİ TEHDİTLERİNİ ARTTIRDI"

Çözüm sürecinde atılan demokratik adımları sert bir dille eleştiren Bahçeli, şu açıklamalarda bulundu;  "Türkiye'nin batışı, Türk milletinin bitişi maksadıyla kurulan ve ortakları hepinizce malum olan hıyanet şebekesi Ramazan'da faaliyetlerini daha da hızlandırmış, daha da aceleci bir tutum içine girmiştir. Kandil çetesi tehditlerini artırmıştır. Kundaktaki bebeklerin, anne karnındaki masum yavruların dökülen kanlarından, alınan masum canlardan, kefensiz yatan şehitlerimizden dolayı ebediyete kadar mesul ve mahkûm olan teröristbaşı gözdağlarını ileri bir faza taşımıştır. Teröristler, arkasında duran destekçileri ve siyasetteki köhnemiş uzantıları ihanetin daha da ilerletilmesi için hükümetin boğazına sarılmışlardır.

"PKK MASKARAYA ÇEVİRDİ"

PKK'nın bazen 1 Eylül vadeli tehdit beyanları, bazen de 15 Ekim'e kadar süre tanıyan küstahlıkları hükümeti maskaraya çevirmiş, komik durumlara düşürmüştür.
Çünkü bölücü terör örgütü taviz, teslimiyet ve bölünme reçetelerinin karşılanmasını istedikçe hükümet sinmiş, bir şey olmamış gibi karanlıkta ıslık çalan korkaklar gibi silik bir irade sergilemiştir. Terör örgütü Türkiye'yi istemektedir. Terör örgütü kardeşliğimizin imhasını dayatmaktadır.

"KÜRDİSTAN ADIM ADIM OLGUNLAŞTIRILMAKTA"

Abartısız ifade etmek isterim ki, sözde Kuzey Kürdistan adım adım olgunlaştırılmakta, gün be gün çatısı örülmektedir. Tarihte, Türk milletinin kurduğu hiçbir devlette bu şekilde bir ahlaksızlık, mahkûmiyet ve pısırıklık yaşanmamıştır. Ecdadımız zalimlere kul köle olmamış; batıla, canilere, hainlere ve saldırganlara ön iliklememiştir. Daha da mühimi, birliğimize pusu kuran, bağımsızlığa göz koyan, tarihi yürüyüşümüze hançer sallayan tek dişli canavarlığın ve emperyalist utanmazlığın kafasına gök kubbeyi yıkmıştır. Ve elbette barbarlık, gaddarlık, despotluk ve eşkıyalık bu topraklarda, bu vatan üzerinde egemenlik kuramamış, pençesini aziz varlığımıza geçirememiştir."

 

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?