DP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçiyor

Manisa'da Halitpaşa beldesinin DP'li Belediye Başkanı Vedat Çıvgın, meclis üyeleri ve 250 kişiyle birlikte AK Parti'ye katılma kararı aldı.

Politika 08.06.2011, 20:33 08.06.2011, 20:33
DP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçiyor

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Halitpaşa beldesinin Demokrat Partili (DP) Belediye Başkanı Vedat Çıvgın, belediye meclis üyeleriyle birlikte partilerinden istifa ederek AK Parti'ye katılma kararı aldı.

DP'li Belediye Başkanı Vedat Çıvgın, önceki gün partili arkadaşları ile birlikte istişare toplantısı yaptı. Toplantıya Halitpaşa beldesinden DP'ye gönül vermiş 250 kişinin yanı sıra Saruhanlı Köy ve Beldeleri Yardımlaşma Dayanışma Eğitim Kültür Spor ve Turizm Derneği (Saruhan-Der) Başkanı Yunus Emre Şahin de katıldı.

Başkan Çıvgın, toplantıya katılımın düşündüğünden daha fazla olmasından dolayı memnuniyetini ifade ederek, "Sizler bizi hizmet için bu göreve getirdiniz. Bizler de onurlu bir şekilde bu görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Öncelikle bu güne kadar verdiğiniz desteğinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra daha da güzel hizmetler yapmak ve daha da güzel yatırımları kasabamıza kazandırmak istiyoruz. Sizler de biliyorsunuz ki Demokrat Parti'nin durumu bizleri üzüyor. Biz bu yuvada büyüyüp bu günlere geldik. Amaç hizmet etmek ise eğer sizler de uygun görürseniz partimizin kurucusu merhum Adnan Menderes'in misyonunu üstlenen ve devam ettiren AK Parti'de yer almak istiyoruz. Bugün burada toplanmamızın ana amacı budur. Sizlerle istişare etmek ve sizlerin geçmişte olduğu gibi şimdi de desteğinizi almak istiyorum. Bilindiği gibi ülkemizi şuan AK Parti hükümeti yönetmekte ve 12 Haziran seçimlerinde de yine tek başına iktidara geleceği herkes tarafından bilinmektedir.'' dedi.

İstişare toplantısında dava arkadaşlarının tam desteğini alan Başkan Çıvgın, "Benimle birlikte Demokrat Parti'den istifa eden belediye meclis üyesi Ahmet Özbalcı, İbrahim Gökmen, Ahmet Yörükaslan ve Recep Başkesen ile birlikte bundan sonraki siyasi yaşamımızı AK Parti çatısı altında sürdürmeye karar verdik. Kararımızın beldemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. Başkan Cıvgın, ayrıca partisinden istifasını içeren dilekçesini noter kanalıyla gönderdiğini de dile getirdi.

Toplantıdan sonra konuşan Saruhan-Der Başkanı Yunus Emre Şahin, DP kurucusu Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in AK Parti'ye destek verdiğini hatırlattı. Şahin, Doğru Yol Partisi'nin (DYP) eski genel başkanı ve bir dönem başbakanlık yapan Tansu Çiller'in Demokrat Parti içinde yer almadığının altını çizerek şöyle konuştu:

"Bugün burada almış olduğunuz karardan son derece memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sizlerin sayesinde uzun süre başbakanlık yapan ve daha sonra da cumhurbaşkanlığı görevinde bulunan Süleyman Demirel'den daha fazla dik durdunuz ve partinize sahip çıkmaya çalıştınız. Ancak, gerçek demokratların misyonunu AK Parti üstlenmiştir. Sizler de bunu anlamış olmalısınız ki bugün Sayın Başkanımızın meclis üyeleri ile birlikte AK Parti'ye katılmasına onay verdiniz. Aldığınız bu karar başta Halitpaşa beldemize, Saruhanlımıza, Manisamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum."

Başkan Cıvgın ve meclis üyelerinin birkaç gün içinde AK Parti'ye resmen üye olacağı, böylelikle AK Parti'nin Halitpaşa Belediyesi'ndeki meclis üyesi sayısının 7'ye çıkacağı öğrenildi.


 Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?