Emine Ayna: Ya anlaşma ya savaş

Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna Batman'da yapılan kongrede, Öcalan ile devlet arasında devam eden görüşmelerde ya anlaşma ya savaş çıkacağını, başka yolunun olmadığını savundu

Politika 16.11.2014, 14:03 16.11.2014, 14:03
Emine Ayna: Ya anlaşma ya savaş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Batman İl Kongresi'ne katılarak 'Çözüm sürecini' değerlendiren DBP Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, "O masadan, müzakere ve diyalogdan ya anlaşma ya da savaş çıkar. İkisinin ortası yoktur. O masanın devrilmesini asla istemiyoruz. Abdullah Öcalan'ın elini güçlendirmek istiyoruz" dedi.

Batman'da bir düğün salonunda yapılan DBP İl Kongresi'nde konuşan Ayna, 'Çözüm süreci' ile ilgili müzakere ve diyalog masasından anlaşma çıkmasını istediklerini ifade ederken şöyle konuştu:

"O masanın devrilmesini asla istemiyoruz. Bu konuda taşıdığımız sorumluluk o masada bizim adımıza görüşen Başkan Öcalan'ın elini güçlendirmek istiyoruz. Böyle bir sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Ama o masadaki en büyük sorumluluk Türkiye Cumhuriyeti devletine düşünüyor. Çünkü Başkan Öcalan orada esirdir. Normal şartlar altında görüşen iki kişinin eşit şartlarda olması gerekiyor. Öcalan, dünyanın göbeğinde tek bir adada esirdir, tutsaktır. Bu yüzden en büyük sorumluluk Türkiye Cumhuriyeti'ne düşüyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?