banner39

Emine Ayna'ya göre 'barış süreci' yok

İçinde bulunduğumuz dönemi barış süreci olarak tanımlamayan Ayna "Barış insanların birbirlerinin kimliklerine ve farklılıklarına saygı duyması ve bunları tanıması durumudur" dedi.

Politika 18.04.2013, 16:05 18.04.2013, 16:05
Emine Ayna'ya göre 'barış süreci' yok

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ankara'da ODTÜ'de bugün düzenlenen "Barış Süreci ve Ermeniler" konulu panelde konuşan BDP'li Emine Ayna, BDP'lilerin de tepkisini çekecek açıklamalarda bulundu.

Ermeni meselesinin konuşuldığı toplantıya son dönemlerde sert açıklamalar yapan BDP'li Emine Ayna'nın sözleri damga vurdu.

İçinde bulunduğumuz dönemi barış süreci olarak tanımlamayan Ayna "Barış insanların birbirlerinin kimliklerine ve farklılıklarına saygı duyması ve bunları tanıması durumudur. Bugün Türkiye'de bu anlamda bir barış yoktur ve böyle bir süreç de yoktur. Türkiye'de bugün yaşanan süreç ölümlerin durması ve bununla birlikte bahsettiğimiz barış ortamının yaratılacağı mücadelenin ölümler olmadan sürdürülebilir olması sürecidir. Yani gerilla olması sırası bizdedir" dedi.

Kürt halkının tek başına sahip olacağı şeylerin bir kazanım olamayacağını belirten Ayna "Kürtler, ancak birlikte yaşadığı halklarla birlikte hak elde ederlerse var olacaklardır" diyerek sözlerini tamamladı.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?