banner39

Erbakan da statta protesto edilmişti

Başbakan Erdoğan'ın Galatasaray stadında protesto edilmesine benzer bir olay da 28 Şubat sürecinde Necmettin Erbakan'ın başına gelmişti.

Politika 17.01.2011, 11:27 17.01.2011, 11:27
Erbakan da statta protesto edilmişti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Galatasaray'ın yeni stadının açılışına katılan Başbakan Erdoğan'ın protesto edilmesine benzer bir olay da 28 Şubat sürecinde yaşanmıştı. Başbakan Erdoğan, devletin bütün imkanlarını seferber ederek Galatasaray'a Türkiye'nin en güzel statlarından birini hediye etmişti. Tüm bunlara karşılık teşekkür bekleyen Başbakan hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşmış, bir grup taraftar tarafından protesto edilmişti.

Haber7'nin haberine göre, 12 Mart 1997’de oynanan Beşiktaş-Trabzonspor Başbakanlık Kupası maçında dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan, taraftarlarca protesto edilmiş, "hükümet istifaya" sloganları atılmıştı. Maçın oynandığı gecenin sabahında ise Erbakan, çok tartışılan MGK bildirisinin ön metnine imza atmıştı.

Maçın oynandığı gecenin sabahında ise Türk siyaseti açısından önemli bir gelişme olmuş, Necmettin Erbakan, 28 Şubat'ta alınan ve imzalaması için baskı yapılan MGK kararlarının Hükümet tarafından görüşülmesine karar vererek, ön bildiriye imza atmıştı. Bu imza Refah-Yol Hükümetini düşüren post modern darbeyi organize edenlerin en önemli kazanımı olmuştu.


banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?