banner15

Erdoğan, BDP'yle irtibatı tamamen kesti

Başbakan Erdoğan'ın, PKK saldırılarına sessiz kalan BDP ile tüm köprüleri attığı iddia ediliyor. BDP ile hiçbir şekilde görüşülmeyecek

Erdoğan, BDP'yle irtibatı tamamen kesti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan ve AK Parti, BDP ile köprüleri tamamen attı. Bayramda BDP'ye gidilmeyecek, görüşme randevusu verilmeyecek.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre pamuk ipliğine bağlı giden iktidar ve BDP arasındaki ilişki son Çukurca saldırısıyla koptu. PKK'nın saldırına sessiz kalan BDP'nin tutumu Başbakan Erdoğan'ı çileden çıkardı. Tepkisini de artık fiiliyata döküyor.

Çukurca saldırısı sonrası tavır almayan BDP'ye Erdoğan, tepki olarak bayramda görüşülmemesi kararı aldı. Erdoğan, BDP'ye daha önce DTP ve BDP'yi dışlamayan ve bayram ziyaretlerinde bulunan AK Parti, bu yıl Ramazan Bayramı'nda BDP'yi ziyaret etmeyecek ve randevu vermeyecek.

HERKES SAFLARINI TESPİT ETMELİ

BDP'nin PKK'yı ve terör saldırılarını kınamadığı sürece AK Parti'nin tutumunda bir değişiklik olmayacağı konuşuluyor.

Gazetede yer alan haberde AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da son günlerde BDP'den gelen açıklamalarla ilgili şunları söyledi: "Fütursuz, ölçüsüz dengesiz söylemler ile eşkıya, teröristin asker şehit etmemesi arasında fark yoktur. İnsanları tahrik ederek, ayaklanmaya teşvik etmek, bölücü terör örgütü ile aynı paralelde hareket etmektir." Elitaş, BDP'lilere "Başbakanın dediği gibi herkes saflarını tespit etmeli" çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 12:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35