banner39

Erdoğan: Bu, milletin iradesine saygısızlıktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlık sistemini her şeye rağmen engelleyeceklerini açıklayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na, "Bu milletin iradesine saygısızlıktır. Gücün yetiyorsa gel başbakan ol, olamıyorsun." dedi

Politika 17.02.2015, 13:53 17.02.2015, 13:56
Erdoğan: Bu, milletin iradesine saygısızlıktır

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki İkinci Muhtarlar Toplantısı'na katıldı. Muhtarlara seslenen Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "CHP varken başkanlık sistemi gelemez" sözlerini eleştirdi. Erdoğan, "Bunlar, ülkenin millet iradesiyle yönetilmesine karşı. Bir tanesi çıkmış ben olduğum sürece başkalık sistemi gelemez diyor, bu milletin iradesine saygısızlıktır. Gücün yetiyorsa gel başbakan ol, olamıyorsun. Gücün yetiyorsa gel belediye başkanı ol, olamıyorsun" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: Muhtarlarımızın bulundukları yerlerde en önemli irtibat noktası olarak devam edecekler. Bu iş her şeyden önce bir aşk işi. Mahallenize hizmet etme gibi bir sevdanız yoksa, oradan bir iş çıkmaz.

Hizmet etmek isteyene gerekli şartların oluşturulması şarttır. Demokrasi halkın kontrolünün direkt olduğu sistemdir. At sahibine göre kişner. Makamlar da onları kullanma becerisine göre işler.

Şu anda bulunduğum makamda, hiçbir şeye karışmadan sadece protokol işleriyle meşgul olmanız mümkün mü, mümkün. Koşturmanız mümkün mü, o da mümkün. Zorlu ve sıkıntılı bir yol. Biz işte bu yolu seçtik.

Sizlerden muhtarlıklarınızda aynı şekilde davranmanızı bekliyorum. Cumhurbaşkanı olarak benim en ücra köşedeki kulağım, gözüm siz olmalısınız. Meseleleri çözüm yoluna koyabilirsiniz.

Geçmişte tek parti döneminin Milli Şef'ine  itaati vatandaşlık borcu olarak görenler, şimdi kalkmış diktatörlükten bahsediyorlar. Bu nasıl bir diktatörlük ki bugün ülkemizde faal durumda 87 parti var. 7 Haziran seçimlerine de bunlardan 31'i katılıyor. Bu nasıl diktatörlük ya?

Muhtardan diktatör olabilir mi Tevessül eden çıkarsa ilk seçimde köy halkından, mahalle halkından cevabını alır, vatandaş onu alaşağı eder. Öyleyse cumhurbaşkanından da devlet başkanından da böyle bir şey olmaz, olamaz.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?