Erdoğan: Bu Twitter'ın kökünü kazıyacağız

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Başbakan Erdoğan, “Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız. Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der, hiç beni ilgilendirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücünü görecekler” dedi.

Erdoğan: Bu Twitter'ın kökünü kazıyacağız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bursa’da düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sosyal paylaşım siteleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kendilerine karşı uluslararası komplolar yapıldığını dile getiren Erdoğan, "Şimdi bakın uluslararası komplolar bu işin içinde. Çok ilginç. Bu Twitterlar falan var ya şimdi mahkeme kararı çıktı, Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız. Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der, hiç beni ilgilendirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücünü görecekler” dedi.

Konuşmasında Fethullah Gülen’e yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan, “Memleketine fitne sokandan, dostunu arkadan vurandan, kardeşini kuyuya atandan, insanların mahremini gözetleyenden münzevi olmaz. Spordan siyasete, magazinden istihbarata kadar her türlü işle uğraşan, her türlü kirli işe bulaşan, memleketin her meselesine burnunu sokandan asla din adamı da olmaz, alim de olmaz, muteber insan da olmaz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Sahte alimlerin dizinin dibine oturan fitnecilerle, casuslarla, uluslararası örgütlerin maşası olmuş sahtekarlarla yürüyen bir parti değiliz" diye konuştu.

CHP’ye de yüklenen Erdoğan, şöyle konuştu: "Ben birilerine 'haşhaşi' dedim. Ama bu CHP de haşhaşidir, aynen. Aynı yerde buluşuyorlar, ortak paydaları o. CHP Kur'an-ı Kerimleri toplatan değil mi, yakan değil mi, kitapları yasaklayan değil mi, ezan-ı Muhammediyeyi aslına uygun olarak değil Türkçe okutan değil mi? Bu CHP tarihi boyunca başörtüsüne zulmetmedi mi?"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bozkurt işareti yapmasına tepki gösteren Erdoğan, "Kılıçdaroğlu dün bir yerlerde gezerken Ankara'da falan gene öyle değişik değişik işaretler yapmış. Nasıl oldu bilmiyorum, her işareti yapıyor. Çünkü göründüğü gibi olan değil, olduğu gibi görünen değil nerden ne gelirse toparlayabilir miyim acaba diyen birisi. Omurgalı olmak lazım siyasette. Omurgasızdan bir şey olmaz" dedi

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 18:42
banner53
YORUM EKLE

banner39