banner39

Erdoğan: CHP, örgüt tarafından ele geçirilmiştir

CHP'nin "paralel yapı" tarafından şantajla ele geçirildiğini savunan Erdoğan, Devlet Bahçeli'ye de " Ey Bahçeli Gezicileri savunmak sana mı kaldı?" diye seslendi

Politika 19.02.2014, 14:22 19.02.2014, 14:22
Erdoğan: CHP, örgüt tarafından ele geçirilmiştir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, Ankara'da bugün partisinin yerel seçim stratejisini açıkladığı toplantıda CHP ve MHP'ye sert eleştirilere yönelterek, CHP'nin "örgüt" tarafından şantajla ele geçirildiğini savundu.

Erdoğan, " CHP Paralel Örgütün şantajlarıyla ele geçirilmiştir. CHP'nin genel müdürü nerede bu paralel örgüt gidip üye olacağım derse şaşırmayın." dedi.

Kabataş saldırısıyla ilgili kendisine eleştiriler yönelten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de seslenen Başbakan Erdoğan, " Ey Bahçeli Gezicileri savunmak sana mı kaldı? Duvarlara Zulüm 1453'te başlayan ecdad düşmanlarını savunmak sana mı kaldı." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından  satırbaşları şöyle:

Ey CHP Gazi Mustafa Kemal'in ölümünden sonra ne icraatınız var? Ben siz söyleyeyim paradan Gazi Mustafa Kemal'i atıp İnönü'yü koydular. Posta pullarına yine aynı muamele. Sizin nerde dikili bir ağacınız var? CHP'nin tarihinde Dersim var. CHP'nin tarihinde Adnan Menderes ve arkadaşlarının ölümünde bunların eli var. Son olarak 17 Aralık darbe girişiminde bunların eli var. Dün söyledim cesaretiniz varsa başka ses kayıtlarını da dinleyin.

Bunlar benim odama konulan böceği Amerika'ya atmalarını dinlesinler. CHP Haşhaşiler örgütünün eline geçmiş. Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu parti kendisini inkar etmektedir. CHP Paralel Örgütün şantajlarıyla ele geçirilmiştir. CHP'nin genel müdürü nerede bu paralel örgüt gidip üye olacağım derse şaşırmayın. CHP'nin 17 Aralık'tan sonra bir kez Ergenekon dedi mi demedi.

CHP kasetlerin bedelini ödüyor. Kasetle gelince böyle kasetlerin esiri olsun. Dün MHP lideri çıkmış diyor ki "Kabataş'taki olaydan doalyı özür dilesin" Ey Bahçeli Gezicileri savunmak sana mı kaldı? Duvarlara Zulüm 1453'te başlayan ecdad düşmanlarını savunmak sana mı kaldı. Camileri işgal edenleri savunmak sana mı kaldı? Türk Bayrağı'nı yakanları savunmak sana mı kaldı? Sizi ulusalcılarla bir araya getiren nedir?

Bunu açık açık söyleyin. Mersin'de partilerin dinlendiğini söyledik. Hiçbir parti bunu bize neden sormadı? Siz hükümetsiniz sizi ilgilendirir diyorsunuz. Peki neden HSYK ve internet yasasına karşı geliyorsunuz?

CHP lideri, Devlet Bahçeli korkmayın. Bakın bizim her gün gündelik konuşmalarımız ortaya çıkıyor ama korkmuyoruz. Bunlara karşı da boynumuzu eğmiyoruz. Kasetle gelmedik. Hodri meydan elinizde ne varsa ortaya dökün.

Ey gazeteciler gün gelir hesap döner. Bunlara sessiz kalanlar aynı şekilde bedel ödeyecek. Bunlar tankla, tüfekle alınamadı ki ses kayıtlarına teslim olsun.

Ziraat Bankası Bosna Hersek'te faizsiz kredi veriyor. Bundan rahatsız oluyorlar. Boşnaklardan rahatsız oluyorlar. Suriyeli Türkmenler için aynı tutum. Mısır'da, Suriye'de hep aynı tutum. Yeminli Türkiye düşmanları bunların yaptıklarını yapamaz. Bunların yaptıklarının gündemimizi meşgul etmesine izin vermeyeceğiz. Gençler biz kendi işimize bakacağız. Vakti geldiğinde iftiralar ortaya çıkacak. Bunlarla vaktimizi öldürmeyeceğiz.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?