Erdoğan: Çözüm Süreci istismar edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasadışı örgütlere yapılan operasyonların devam edeceğini belirterek, "Hainlere hesap sorma günü" dedi. Erdoğan, Çözüm Süreci'nin de istismar edildiğini söyledi

Erdoğan: Çözüm Süreci istismar edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çin ziyareti öncesinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör operasyonlarının devam edeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin ziyareti öncesinde Esenboğa'da açıklama yapıyor. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Kalleşçe saldırılarda şehit verdiğimiz tüm güvenlik görevlilerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum.

Malazgirt saldırısında şehit olan binbaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Eşine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize baş sağlığı dileklerimi iletiyorum. Seçim öncesinden beri teröristlerin alçakça kalleşçe saldırılarından şehit verdiğimiz tüm askerlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti terörü destekleyen herkesten de şehitlerimizin kanının hesabının sorma hesabına sahiptir. Geri adım atılmayacaktır, bu bir süreçtir ve aynı kararlılıkla devam edecektir. Elinde silahı veya molotofu olan herkes önce güvenlik güçlerimizden ardından adli makamlardan gerekli cevabı alacaktır.

Milletimizin sabrını zorlayan bu hainlere hak ettikleri karşılığı vereceğiz. Türkiye amacı ne olursa olsun ülkesine ve milletine karşı ihanet içerisine giren her türlü paralel yapılanmayla mücadele etme gücüne sahiptir.

Eş zamanlı olarak gerek DEAŞ ile gerek diğer terör örgütleriyle yapılan mücadele, bu ülkenin basit bir itibar mücadelesi değildir. Milletimizin huzuruna kast edenlere karşı devletin üzerine düşeni yerine getirme mücadelesidir.

İç Güvenlik Yasası kitapların arasında kalması için yapılmamıştır ve bunlar uygulamaya girecektir. Eğer uygulamada sıkıntı varsa, o zaman uygulayıcıların kendilerini test etmeleri gerekmektedir. Nerede olursa olsun, bu ülkenin her santimetresinde devlet vardır ve devlet bu varlığını ortaya koyacaktır. Süreç, şuanda başlamıştır ve bu süreç herhangi bir rehavete fırsat vermeden devam edecektir.

Bu günler aynı zamanda dostlarımızı tanımanın da tefrik edildiği günlerdir. Bizler tüm devlet başkanlarıyla, hükümet başkanlarıyla, bakanlarımızın kurduğu irtibatlarla kendilerine her şeyi çok açık net anlatıyoruz. Sağ olsun dostlar gerekli açıklamayı kararlı şekilde yapıyorlar. Bugün biliyorsunuz NATO'nun da toplantısı var. NATO'nun, üzerine düşen neyse bu adımı atmaya hazır olduğunu beyan edeceğine inanıyorum.

Çözüm Süreci istismar edildi. Bu ülkede bizim milli birliğimize kastedenlerle Çözüm Süreci'ni yürütmek zanndiyorumki mümkün değildir.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 11:43
banner53
YORUM EKLE

banner39